ПІСЛЯМОВА-14. Огляд окремих ігрових епізодів + ВІДЕО


Комітет арбітражу Асоціації футзалу України пропонує Вашій увазі огляд окремих ігрових епізодів матчів 14 туру чемпіонату України з футзалу серед команд Вищої ліги «Екстра-ліга» та 5 туру чемпіонату України серед команд Першої ліги сезону 2017/2018:

 «Інбев/НПУ» Житомир/Київ  – «Сокіл»Хмельницький

1  тайм, 5 хв.:

Гравець № 10 у синій формі, відібрав м’яч у захисника і воротаря команди «малинових» і виходив на простір перед незахищеними воротами суперника. В цей момент він був збитий воротарем команди суперників у їх штрафному майданчику, що є порушенням Правила 12. Арбітр матчу справедливо призначив 6-ти метровий удар, але знаходячись дещо далеко від моменту порушення, помилився при застосуванні дисциплінарних санкцій і замість вилучення (ЧК) за ПСОГМ показав воротареві попередження (ЖК). Другий арбітр матчу, який супроводжував цей ігровий епізод в атаці і мав хороший огляд подій, на жаль, знехтував принципами командної роботи, самоусунувся від оцінки порушення і не вжив жодних заходів до виправлення рішення по застосуванню ДС.

«Енергія» Львів – «Ураган» Івано-Франківськ  

2  тайм, 29 хв.:

До і під час виконання кутового удару атакуючий гравець № 9 у зеленій формі, неправильно блокував і здійснював затримку захисника № 12 команди «червоних» у його штрафній площі, але він вирвався і кинувся під удар суперника, зігравши при цьому рукою у власному штрафному майданчику. Нажаль, другий арбітр матчу не зафіксував жодного з цих порушень і продовжив гру.

Звертаємо увагу Арбітрів, що при розіграші стандартних ситуацій, слід бути уважними до подій у штрафному майданчику і втручатися якомога швидше - на «ранній стадії» розвитку неправомірних дій, та реагувати на них відповідно до Правил гри…

«Кардинал-Рівне» Рівне – «Продексім» Херсон 

1  тайм, 6 хв.:

Гравець № 23 у салатовій формі, отримав довгу  передачу від партнера і прийнявши м’яч поблизу штрафної площі суперників, розвернувся та пробив по їх воротах… Намагаючись захистити власні ворота, до межі своєї штрафної площі вийшов воротар № 23 і рукою відбив м’яч. Виходячи з динаміки даного епізоду, позиції другого арбітра (який намагався зайняти максимально вдалу позицію, але можливо відстав лише на один-два метри) та позиції воротаря в момент торкання м’яча – продовжити гру можна вважати приємливим рішенням.

«АРПИ» Запоріжжя  – «СумДУ» Суми

1  тайм, 17 хв.:

Гравці у темній формі виконували атакуючі дії з м’ячем, які контролював (добре «тримав у полі зору») арбітр матчу. Під час поперечної передачі, м’яч перехоплює гравець № 24 у біло-синій формі, який на швидкості намагається вийти «віч на віч» з воротарем команди суперниківале його збиває гравець № 77  (у темній формі). Другий арбітр матчу, який перебував дещо позаду від місця порушення, зупиняє гру і правомірно призначає ШУ за порушення Правила 12. Проте, неправильно оцінюючи ситуацію, застосовує до порушника дисциплінарну санкцію у вигляді попередження (ЖК), а не вилучення (ЧК) за всіма критеріями ПСОГМ.

Перший арбітр матчу, який супроводжував цей ігровий епізод в атаці і мав хороший огляд подій, нажаль  всупереч принципам командної роботи, самоусунувся від оцінки порушення і не вжив жодних заходів до виправлення рішення по застосуванню ДС другим арбітром.

З повагою.

Комітет арбітражу АФУ (за матеріалами сайту http://futsal.com.ua)