ПІСЛЯМОВА-13. Огляд окремих ігрових епізодів + ВІДЕО


Комітет арбітражу Асоціації футзалу України пропонує Вашій увазі огляд окремих ігрових епізодів матчів 13 туру чемпіонату України з футзалу серед команд Вищої ліги «Екстра-ліга» сезону 2017/2018 р. р.:

«Сокіл» Хмельницький – «Кардинал-Рівне» Рівне

1 тайм, 13 хв.:

Декілька гравців вели протиборство на межі штрафної площі команди «білих», в результаті чого м’яч відскочив до гравця № 11 у малиновій формі, який наніс сильний удар з лінії штрафної площі по воротах суперника. На своєму шляху м’яч потрапив у руку захиснику № 15 у білій формі, що знаходився у власній штрафній площі. Враховуючи відсутність наміру гри рукою, місце розташування захисника і положення його рук та керуючись відповідними методичними критеріями арбітри, що займали вдалу позицію, прийняли вірне рішення продовжити гру.

2 тайм, 33 хв.:

Гравець № 7 у білій формі, намагаючись «вийти з під пресингу», здійснив довгу верхову передачу («закидання») м’яча в район штрафної площі суперника, якимочевидно для всіх першим оволодівав воротар команди «малинових». Проте гравець № 9 у білій формі продовжив атакуючі дії і збив його з ніг в необережний спосібДані дії гравця № 9 у білій формі все таки є порушенням Правила 12 і повинні каратися штрафним ударом. Нажаль невдало обрана позиція арбітром в даній ситуації не дозволила йому прийняти вірне рішення про зупинку гри і фіксацію порушення.

«Продексім» Херсон – «ХІТ» Київ

1 тайм, 15 хв.:

Здійснюючи перехоплення захисник відбив м’яч партнеру – гравцю № 83 у білій формі, який намагався швидко розвинути перспективну атаку («вихід 2 в 1»), але його (не маючи змоги зіграти м’ячем) притримує і збиває гравець № 7 у червоній формі. Вдалий вибір позиції і хороша командна взаємодія арбітрів дозволили їм швидко і вірно зафіксувати дане порушення (Правило 12), призначивши штрафний удар та покаравши порушника попередженням (ЖК) за неспортивну поведінку (ЗПА).

«Титан» Покровське - «Інбев/НПУ» Житомир/Київ

2 тайм, 37 хв.:

Воротар № 77 у червоній футболці здійснюючи атакуючі дії пройшов вздовж майданчика і виконав удар по воротах поблизу штрафної площі протилежної команди … Відбитим м’ячем намагалися заволодіти гравці № 35 і № 11 у жовтій формі, але перед ними, НЕ торкаючись до м’яча руками, на паркет впав воротар (№ 77 у червоній футболці) команди суперника, який граючи небезпечно по відношенню до себе, не дав змоги заволодіти м’ячем гравцям у жовтій формі. Дані дії гравця № 77 є порушенням Правила 12 і повинні каратися призначенням ВІЛЬНОГО удару. Натомість, арбітр сконцентрувавшись лише на тому, чи торкнувся воротар м’яча руками, чи ні (перебуваючи далеко за межами власної штрафної площі), залишив дане порушення поза увагою…

З повагою,

Комітет арбітражу АФУ (за матеріалами сайту http://futsal.com.ua)