ПІСЛЯМОВА-19. Огляд окремих ігрових епізодів + ВІДЕО


Комітет арбітражу Асоціації футзалу України пропонує Вашій увазі огляд окремих ігрових епізодів перших матчів1/4 фіналу Кубка України з футзалу сезону 2017/2018 р. р.

Кліп № 1:

 «Альтернатива» Київ – «RED» Київ

1 тайм, 20 хв.:

№24 у синій формі, намагаючись перехопити м’яч, який суперник  №10 у зеленій формі адресував своєму партнеру (№21), зіграв рукою здійснивши рух руки до м’яча. Такі дії гравця № 24 у синій формі є порушенням Правила 12, що карається призначенням штрафного удару та винесенням дисциплінарної санкції у вигляді попередження за неспортивну поведінку (зрив перспективної атаки суперника). Можливо, брак концентрації уваги та не зовсім вдала позиція арбітра в цьому динамічному епізоді завадили йому правильно оцінити та прийняти належне рішення.

Кліп № 2:

«Інбев/НПУ» Житомир-Київ – «Енергія» Львів

2 тайм, 32 хв.:

Гравець №22 у синій формі, намагаючись перехопити м’яч, який суперник №2 у зеленій формі адресував своєму партнеру (№9), зіграв рукою здійснивши рух руки до м’яча.Дані дії гравця № 22 у синій формі є порушенням Правила 12 і були правильно покарані призначенням штрафного удару та винесенням дисциплінарної санкції у вигляді попередження за неспортивну поведінку (зрив перспективної атаки суперника). Враховуючи, що це була друга жовта картка для порушника в цьому матчі – його було вилучено (ЧК) за повторне попередження.

Кліпи № 3,4 і 5:

 «АРПИ Запоріжжя» Запорізька обл. – «Кардинал-Рівне» Рівне

1 тайм, 14 хв.:

Гравець №17 у білій формі, намагаючись перехопити м’яч, який суперник у чорній формі спрямував у напрямку воріт, при цьому стався контакт його руки (яка була у неприродньому положенні…) і м’яча у межах власної  штрафної площі, здійснивши рух руки до м’яча.

Керуючись відповідними критеріями та рекомендаціями дії гравця № 17 у білій формі є порушенням Правила 12 і були правильно покарані призначенням 6-ти метрового удару та винесенням дисциплінарної санкції у вигляді попередження за неспортивну поведінку (зрив перспективної атаки суперника).

1 тайм, 13 хв.:

Гравець №10 у білій формі, не маючи змоги зіграти у м’яч – неправомірно атакував гравця № 77 команди суперника у чорній формі перед межею власного штрафного майданчика. Подібні дії цього гравця є порушенням Правила № 12 і караються призначенням штрафного удару. Керуючись відповідними  методичними критеріями, арбітр правильно оцінив цей епізод та вилучив (ЧК) гравця № 10 білих за позбавлення суперника очевидної гольової можливості (ПСОГМ).

2 тайм, 31 хв.:

Гравець атаки №9 у чорній формі,  перебуваючи на чужій половині поля отримав передачу від партнера, але дещо невдало обробив м’яч, яким відразу намагався заволодіти і розпочати контратаку гравець № 9 у білій формі, але його руками затримав суперник (№9 в чорній формі). Подібні дії гравця №9 в чорній формі є порушенням Правила № 12, що караються штрафним ударом. Затримка суперника в тактичних цілях є проявом неспортивної поведінки (ЖК). Арбітру було би більш прийнятним застосувати методику «дивись і чекай», після чого повернутися до порушення і призначити штрафний удар…

З повагою,

Комітет арбітражу АФУ (за матеріалами сайту http://futsal.com.ua)