Комітет арбітражу Асоціації футзалу України пропонує вашій увазі огляд окремих ігрових епізодів заключних матчів 1/2 фіналу серії плей-офф чемпіонату України серед команд Екстра-ліги сезону 2017/2018 р. р.

Кліп № 1:

«Енергія» Львів – «ХІТ» Київ 

2 тайм, 28 хв.:

Гравець №7, який здійснив заміну воротаря у зеленій футболці і почав виконувати функції воротаря команди «червоних. Зігравши м’ячем зі своїми партнерами, при цьому не торкаючися м’яча, ані суперник, ані м’яч не «виходили» з гри, а воротар  отримав пас від партнера і зіграв по м’ячу (повторно торкнувсяна власній половині майданчика.

Дані дії воротаря є порушенням Правила 12. Арбітри вчинили правильно, зупинивши гру та призначивши вільний удар без застосування дисциплінарних санкцій.

Кліп № 2:

«Енергія» Львів – «ХІТ» Київ  

2 тайм, 30 хв.:

Після удару по воротах гравцем № 7 у білій формі,  м’яч з близької відстані потрапив  у плече гравцеві команди «червоних», який притиснувши руку до тулуба стояв у власному штрафному майданчику, виконуючи захисні функції. Рішення бригади арбітрів (які займали рекомендовані при розіграші «5-го» оптимально вдалі позиції, маючи можливість добре контролювати цю ситуацію) продовжити гру є цілком прийнятним.

Кліп № 3:

«Продексім» Херсон  – «Титан» Покровське

2 тайм, 38 хв.:

Після удару по воротах гравцем № 4 у темно-синій формі, м’яч з середньої відстані потрапив у кисть лівої руки гравцеві № 31 команди «білих», який стояв перед лінією власної штрафного майданчика та намагався уникнути контакту правої руки і м’яча, відвертаючись праворуч, однак цього йому не вдалося зробити. Кисть лівої руки була у природному положенні і він при цьому не робив будь-яких навмисних рухів щодо гри рукою по м’ячу.

Рішення арбітрів продовжити гру у цій ситуації є прийнятним.

Кліп № 4:

«Продексім» Херсон  – «Титан» Покровське

2 тайм, 32 хв.:

Захисник № 28 у темно-синій формі під час ведення єдиноборства перебував позаду суперника і мав незначну можливість зіграти у м’яч здійснив у нерозсудливій манері небезпечний напад на суперника № 21 у білій формі, який намагався розвинути перспективну атаку своєї команди.

Зафіксувавши порушення Правила 12 другий арбітр, призначив штрафний удар, а до порушника швидко та правильно застосував відповідну дисциплінарну санкцію у вигляді попередження за неспортивну поведінку. Враховуючи, що це було друге попередження в одному матчі для гравця № 28  команди «темно-синіх», він справедливо отримав червону картку (ЧК).

Кліп № 5:

«Енергія» Львів – «ХІТ» Київ 

тайм, 37 хв.:

Захисник № 31 «зелених» у нерозсудливій манері під час відбирання м’яча збив суперника (№ 3 «синіх»), який намагався завершити швидку і перспективну атаку своєї команди.

Зафіксувавши порушення Правила 12, арбітр призначив штрафний удар, а до порушника (з певною паузою) застосував відповідну дисциплінарну санкцію у вигляді попередження за неспортивну поведінку. Враховуючи, що це було друге попередженняв одному матчі для гравця № 31 команди «зелених», він справедливо отримав червону картку (ЧК).

P.S. Звертаємо увагу арбітрів, що КА АФУ не рекомендує у подібних ситуаціях робити надто тривалі («сумнівні» і т.д.) паузи між фіксацією порушення і винесенням (застосуванням) відповідних дисциплінарних санкцій коли це є очевидним, адже такі рішення можуть призвести до виникнення конфронтації і не сприяє нормалізації атмосфери проведення поєдинку.

З повагою,

Комітет арбітражу АФУ (за матеріалами сайту http://futsal.com.ua)