Олександр Сіньков: Мені – 51! Але завершувати кар’єру ще не збираюся

У середині травня на штучних полях СК «Електрон» стартує новий літній сезон у Гранд-Лізі Львова. Братиме участь у цих змаганнях і команда GTL, яка у зимовому сезоні 2018/2019 років стала тріумфатором Першої ліги, а її воротар Олександр Сіньков здобув приз найкращого воротаря. Про те, як вдалося йому це зробити, чи не планує 51-й річний кіпер завершувати кар’єру та плани на новий сезон, пан Олександр поділився у розмові з прес-службою Асоціації футзалу Львівщини.

 

Доброго дня, Олександре. Як у віці 51 років вдається так класно стояти у рамці воріт?

Вітання усім читачам сайту Асоціації футзалу Львівщини. На мою думку, вік у першу чергу залежить від людини. На свої роки почуваюся абсолютно нормально. Хіба що час на відновлення триваліший та доводиться довше розминатися перед іграми. Взагалі вважаю, що найголовніше у спорті - це відношення до справи та досвід. Так сталось, що я усе життя займався спортом, у тому числі й на достатньо високому рівні. Це вчить самодисципліні і вмінню налаштовуватись на ігри. Величезне спасибі парнерам по команді, які в цьому сезоні класно відіграли в захисті.

За рахунок чого команді GTL вдалося стати чемпіоном Першої ліги футзалу Львова?

Наша команда відіграла дуже хороший сезон. Лава запасних була короткою, але це не завадило нам виконати завдання насезон. У матчах Першої ліги грали ті, хто дійсно цього хотів і старався на тренуваннях. Це був єдиний організм, який працював на перемогу.

Зараз у футзалі міжсезоння, які плани у Вашої команди на літній сезон?

 Будемо виступати у Гранд лізі Львова. Саме через призму цих матчів наші гравці будуть набиратися досвіду.

Були розмови, що після статуетки кращого воротаря Ліги Ви можете завершити спортивну кар’єру. Прокоментуйте ці чутки.

 Були такі думки, але поки що працюю з командою, тим самим, готуючи достойну заміну у рамці воріт команди GTL.

Як розвивалася Ваша ігрова кар’єра?

Футзалом почав займатись дуже пізно, а точніше після 30-ти. Пройшов шлях від чемпіонату міста до Другої ліги чемпіонату України з командою «Галпідшипник». Потім були чотири роки виступів у Київській бізнес-лізі, де у складі команди «Альфа капітал» я ставав чемпіоном, а також чотириразовим чемпіоном банківської «Gold League» у складі команди «Альфабанк». Можна сказати, що я самоучка, хоча у воротах з дитинства. Це стосується як футболу, так і хокею. Мені це подобалось. Напевно, якщо б у той час у Львові була секція з хокею, то я б став хокейним воротарем.

Весь цей час мені допомагали класні фахівці й тренери, а саме: Анатолій Саулевич, Роман Цибик, Віктор Башта, Тарас Кучер, а також Роман Корінь. Я не дуже люблю змінювати команди. Виступав за «Галпідшипник» (раніше «Автолюкс»), «Альфа капітал» (Альфабанк), тренував і грав в «Adelanto», з якою зайняли 2 місце в КМФЛ, грав також за «Бориню» та GTL.

Ваші поради молодим воротарям , які хочуть досягти успіху у футзалі.

Молодим воротарям хочу дати таку пораду: воротар - це стан душі, це відповідальність, мудрість і самовідданість. Якщо в собі цього не відчуваєте, краще в рамку не ставати.

Що сподобалося у зимовому сезоні 2018-2019 років, й навпаки, над чим АФЛ потрібно працювати у майбутньому?

Хочеться висловити величезну подяку організаторам турнірів. Все пройшло на високому рівні. Відчувалася хороша робота з суддівським корпусом. Приємно дивують молоді арбітри. Висвітлення турнірів, відео, фоторепортажі... Все дуже класно.

Який секрет успіху від Олександра Сінькова?

Постійна робота над собою, робота, робота і ще раз робота, ну і бажання. Решта все прийде з часом.

Конкуренції у воротах не боїтеся?

Ні. Конкуренція  - це добре. Це означає, що є стимул працювати і завжди це йде на користь команді. Хоча, на мій погляд, не повинно бути в команді такого поняття як основний та запасний воротар. Обидва повинні бути першими й у будь-який момент мають бути здатні замінити один одного.

Чим займаєтесь у буденному житті?

Працюю у фірмі «ЛЮБЕ+», яка займається обслуговуванням оргтехніки, заправкою картриджів тощо.

Розмовляв Ігор Воробій, прес-служба АФЛ