Гранд ліга Львова: бойова нічия претендентів на чемпіонство

Цієї суботи на штучних майданчиках СК «Електрон» пройшли матчі восьмого туру аматорського чемпіонату з футзалу на відкритих майданчиках у Гранд Лізі Львова. Ознаменувався цей тур центральним поєдинком чи не цілого першого кола, де зійшлися два претенденти на пальму першості - «Бастіон» та «Максимус». Перед поєдинком суперників розділяло 2 очки в турнірній таблиці, тому в разі перемоги переможець виходив на перше місце. Проте матч закінчився внічию, чим скористався ще один претендент на чемпіонство «NG Metal», який за кращою різницею м’ячів вийшов на тимчасове перше місце в турнірній таблиці. Також слід відмітити, що перед цим туром стало відомо, що команда «BS Sport Ukraine» відмовилася від подальшої участі в чемпіонаті, тому в Гранд Лізі Львова залишилось 9 команд, які продовжують боротьбу за перемогу в турнірі. Проте наразі жодної офіційної заяви про зняття команди Павла Миколюка не надходило від організаторів турніру, тому усі статистичні дані ми подаватимемо з врахуванням поєдинків, зіграних цим колективом. Згідно регламенту змагань, якщо команда знімається протягом першого кола, то усі матчі за її участю анулюються, включаючи зі всіма статистичними даними. Як тільки вийде офіційне повідомлення від організаторів змагань щодо припинення участі у змаганнях цієї команди ми внесемо зміни в усі свої статистичні дані.

Отже, в дзеркалі цифр восьмий тур першості виглядав наступним чином:

• У чотирьох зіграних матчах забито 26 голів (в середньому 6,5 гола за гру). Загалом в чемпіонаті забито 247 голів (в середньому 6,68 гола за гру). Восьмий тур став одним з найменш результативних турів першості, менше забили лише в першому та п’ятому турах;
  • В турі показано 15 жовтих карток (в середньому 3,75 картки за гру). Загалом показано 76 жовтих карток (2,05 картки за гру). Восьмий тур став рекордним за кількістю попереджень в першості, досі ще ніколи арбітри не виносили стільки попереджень. Напевно, настанови перед початком туру, а також зібрання арбітрів посеред тижня при головуванні куратора арбітражу Романа Проця вплинули на таку кількість попереджень;
  • В турі не показано жодної червоної картки;
  • В турі зафіксовано 1 автогол. Загалом це вже 12-ий автогол в сезоні;
  • В турі не було призначено жодного пенальті чи дабл-пенальті;
  • У восьмому турі зафіксовано одну нічию. Це лише третій нічийний рахунок з початку сезону;
  • Звітний тур відзначився п’ятьма дублями (автори – Любомир Смага, Орест Патько, Василь Денис, Роман Кордоба та Кирило Шокарєв, причому це вже третій дубль для Віталія протягом цього сезону). Загалом в сезоні уже зафіксовано 38 дублів, 7 хет-триків та 1 покер;
  • В турі не зафіксовано жодної вольової перемоги;
  • Забито 3 голи при грі в 5 польових гравців (причому для гравців «Максимуса» це вже 9 гол при грі в 5 польових гравців, і це найвищий показник з усіх колективів Гранд Ліги) та 3 голи у порожні ворота;
  • Зафіксовано 2 перемоги з різницею в 3 і більше голів, загалом вже є 15 результатів з великою різницею в рахунку. Лідером серед команд, які виграють з великою різницею в рахунку, є «CoreValue», загалом це вже четверта така перемога на їхньому рахунку у літньому чемпіонаті Гранд Ліги;
  • Серед гольових серій знову варто відзначити Володимира Іляша, який забиває вже сім (!!!) турів поспіль. Також Віталій Багряк забиває протягом чотирьох останніх турів, а Василь Денис та Олег Савін – протягом трьох останніх турів. Серед асистентів нема гравців, які би вдало асистували більше двох турів поспіль;
  • В чемпіонаті залишилася лише одна команда з нулем в турнірній таблиці – «Львівські Резерви» не знають смаку набраних очок;
  • Найбільш грубою командою першості проводжують бути «Львівські Резерви», на другу сходинку вийшли гравці АК «Старява», а найбільш дисциплінованими – команда «CoreValue»;
  • Найбільшу кількість командних фолів за увесь чемпіонат отримали гравці GTL, вони вже значно випереджають інші колективи. Найменшу кількість командних фолів заробили гравці «NG Metal»;
  • Найбільше команди фолять на гравцях «Бастіону», а найменше на гравцях «Львівських Резервів».
  • Найбільш популярними командами першості є «Максимус» та «Fujikura», адже огляди їхніх матчів зібрали найбільше переглядів на Youtube-каналі;
  • Першим гравцем, який пропускатиме наступний тур через перебір жовтих карток став воротар АК «Старява» Ігор Пунда, який у восьмому турі отримав своє четверте попередження у чемпіонаті;
  • Найпоширенішим рахунком чемпіонату є рахунок 2:1, вже 5 матчів першості завершились з таким результатом.

Меркурій - АК Старява - 2:4 (0:2).

Голи: Чурко 8’ (Ковалишин), Матис 9’ (Палиг), Палиг 24’ (Ковалишин), Пунда 30’ - Тодощук Н. 18’ (Вишиваний), Залізняк 29’ (Федорчук).

Попередження: Тодощук H. 28’, Вишиваний 29’ - Лех 12’, Ковалишин 23’, Матис 28’, Пунда 29’.

Меркурій: Малькевич, Тодощук Н., Паращин, Залізняк, Федорчук, Вишиваний.

АК Старява: Пунда, Михалець, Білоус, Буньо, Гнатів, Ковалишин, Лех, Матис, Палиг, Чурко.

Гравець матчу: Палиг (АК Старява).

Досить цікавим видався матч між представниками нижньої частини турнірної таблиці першості «Меркурієм» та АК «Старявою». На самому початку матчу старявці забили два швидких голи і, здавалося, гра буде йти в одні ворота. Проте підопічні Юрія Хавера заспокоїлися і матч перейшов у більш спокійне русло. За відсутності Андрія Галаха, найбільше старався в атаці планетарних молодий Назар Тодощук, який в першій половині гри мав кілька небезпечних проривів по флангу та завдавав кількох небезпечних ударів по воротах Ігоря Пунди. В цьому матчі Юрій Хавер використав чи не вперше протягом поточного чемпіонату в ролі останнього захисника Володимира Буня, і це, відверто кажучи, дало свій позитивний результат – в першій половині гри планетарні дуже мало наближалися до воріт суперника. Проте відсутність Володимира суттєво далася взнаки попереду – навіть проти не найсильнішої команди першості, яка грала в дуже обмеженому складі, старявці дуже мало створювали попереду, велика кількість командного браку в атаці нівелювали усі їхні потуги щодо взяття воріт Михайла Малькевича.

Події другого тайму поєдинку повністю повторювали перебіг матчу до перерви – старявці академічно комбінували поблизу воріт суперника, причому до гострих моментів діло практично не доходило, а планетарні відбивалися, надіючись впіймати суперників на контратаці. І саме гравцям «Меркурія» посміхнулася Фортуна на 18 хвилині матчу, коли після удару Романа Вишиваного і серії рикошетів м’яча в порожні ворота добив Назар Тодощук. Таким чином, цей гол став вже другим голом в поточній першості для 18-ти річного гравця планетарних. Проте цей гол змусив дещо прокинутися старявців, які почали більш активно діяти попереду, гострі моменти все частіше почали виникати біля воріт «Меркурію». Найбільше комбінували Олег Ковалишин та Іван Палиг, і саме цьому дуету було призначено стати авторами третього голу своєї команди – Олег прострілив у штрафний майданчик планетарних, а Іван сильно пробив повз голкіпера. Але ми відмічаємо в кожному матчі, що головною рисою планетарних у цьому чемпіонаті є їхня незламна воля до перемоги. Незважаючи, що вони посідають восьму стрічку в турнірній таблиці, що в матчі проти старявців вони грали лише з однією заміною, проте вони не здалися на милість переможцю та знайшли сили на фінальний штурм воріт суперника. Випустивши в ролі воротаря-ганяли Романа Вишиваного, за кілька хвилин до завершення поєдинку планетарні влаштували справжню облогу воріт Ігоря Пунди. І така воля до перемога була винагороджена – за хвилину до фінального свистка класний гол з далекої відстані забив Максим Залізняк. На жаль, більшого досягнути їм не вдалося, тим більше, що перед самим фінальним свистком гол в порожні ворота забив Ігор Пунда, проте гра, яку показали гравці «Меркурію» заслуговує на оплески, і якщо усі команди першості так само битимуться від першої до останньої хвилини, то чемпіонат стане ще більш цікавим.

Окремо хочемо зосередити увагу на попередженні Ігоря Пунди за кілька хвилин до завершення поєдинку. Перед звітним матчем у кіпера було 3 попередження і наступна жовта картка означала дискваліфікацію на один поєдинок. Свою четверту картку Ігор отримав в ситуації, яка зовсім цього не вимагала, а саме під час проведення заміни, і таким чином він пропустить наступний матч проти аутсайдера «Львівських Резервів», а не проти когось зі сильніших суперників, якби отримав попередження в наступних поєдинках. Такі дії гравців завжди викликають підозри щодо Fair Play, тому, можливо, і КДК АФЛ зверне увагу на подібні дії голкіпера.

Загалом, досить справедлива перемога гравців АК «Старява», які перемістилися на шосту сходинку першості і при вдалій грі проти лідерів чемпіонату можуть розраховувати на місце у першій п’ятірці за підсумками сезону. Щодо «Меркурію», то в силу об’єктивних причин команда знову залишилась без залікових балів, проте сміливо можна стверджувати, що ця команда в літньому сезоні змусить нервувати ще не одного суперника.

Максимус - Бастіон - 1:1 (0:0).

Голи: Іляш 27’ (Патуляк) - Багряк 17’ (Цимбаляк).

Попередження: Галамага 23’, Кушла 28’ – Багряк 27’.

Максимус: Жезло, Галамага, Гриник, Іляш, Ковальчук, Кушла, Михалюньо, Патуляк, Сергієнко, Сікач.

Бастіон: Стасюк, Савич, Аврам, Багряк, Іванишин, Косий, Кудінов, Любуська, Струк, Цимбаляк.

Гравець матчу: Стасюк (Бастіон).

Для того, щоб судити наскільки важливим був звітний матч для обох команд, достатньо було подивитися в турнірну таблицю – там лідер чемпіонату «Бастіон», який зазнав першої поразки в попередньому турі, лише на два залікові бали був попереду «Максимуса», який вже кілька турів поспіль не втрачав очок. Між ними в таблиці знаходилася ще команда Василя Дениса, яка також чекала на втрату очок своїми безпосередніми конкурентами. До даного матчу більш налаштованими підійшли максималісти, адже у них в складі були практично усі найсильніші на сьогодні гравці зі заявки, можна відзначити хіба Тараса Москвитина та Олега Домальчука, яких не було у звітній зустрічі. Фортечники, в свою чергу, не дорахувалися Валерія Легчанова, Ігоря Марциняка, Андрія Кулика та Володимира Лаби, хоча після довгої паузи повернувся до складу граючий тренер Ігор Кудінов.

Як і варто було очікувати, матч розпочався з довгої розвідки, жодна з команд не спішила оголювати тили і йти вперед, гравці нащупували слабкі місця в оборонних редутах суперника. І такі місця в першому таймі виявилися більш очевидними в захисті фортечників. Варто пригадати три супершанси, які мали максималісти протягом першої половини гри. Це були виходи сам на сам з кіпером «Бастіону» Ігорем Стасюком Володимира Гриника, Віталія Ковальчука та Ігоря Сікача. Примітно, що усі ці виходи траплялися в той момент, коли на майданчику в захисті знаходилися Ігор Кудінов та Степан Струк. Було видно, що Степан ще не адаптувався після ранішнього повернення з відпочинку, так само як й Ігор, який надто часто помилявся, виконуючи роль останнього захисника. Більш-менш спокійніше в захисті фортечників ставало, коли останнім захисником виходив капітан команди Назарій Цимбаляк. Проте усю небезпеку біля власних воріт ліквідовував Ігор Стасюк, який видав чи не найвдаліший тайм за усе перше коло чемпіонату, вигравши усі свої дуелі в нападників. Не можна сказати, що ми не бачили атак у виконанні фортечників, проте вони не були настільки гострими як в опонентів. В першому таймі можна пригадати лише удари здалеку Олега Іванишина та Віталія Багряка. Загалом же, ініціатива в першому таймі як ігрова, так і територіальна належала номінальним господарям майданчику.

З початком другого тайму фортечники активізувались в атаці, що відразу вилилося в забитий гол найкращого бомбардира чемпіонату Віталія Багряка. Звичайно, Віталій має саме ту рису, яку має мати справжній форвард – опинитися в потрібному місці в потрібний час. В моменті забитим голом Віталій знаходився перед воротарем максималістів Андрієм Жезло, підправивши круглого в сітку після дальнього пострілу Назарія Цимбаляка. Проте, як засвідчили подальші події, даний сплеск активності був радше тимчасовим явищем, ніж зміною малюнка гри в даному матчі. Адже, надалі максималісти створювали гострі моменти, дуже близькими до успіху були Віталій Патуляк та Володимир Іляш, проте Ігор Стасюк й надалі продовжував тягнути свою команду до перемоги. Максималістам не було чого втрачати, тому вони застосували свою улюблену тактику – гру в 5 польових гравців. І саме після цього на майданчику стало по-справжньому гаряче: команди обмінювалися гострими моментами, м’яч дивом оминав сітку воріт, апеляції та суперечки з арбітрами ввійшли в звичку обох команд. І тут зіграв свою роль найкорисніший гравець літнього сезону Гранд Ліги Володимир Іляш, який найшвидше зорієнтувався в ситуації, коли м’яч літав по штрафному майданчику фортечників, підставив коліно, зрівнявши рахунок в зустрічі. Здавалося, що нічийний результат мав би влаштувати обидві команди, вважаючи на перебіг подій на майданчику, але тренер максималістів Олег Галамага не був згоден на нічию, тому навіть після забитого голу він продовжував грати з 5-ма польовими гравцями. Проте більше нічого цікавого команди не змогли створити в цей день, задовільнившись нічиєю 1:1, яка найбільше влаштувала команду «NG Metal», матч якої був наступним в програмі восьмого туру.

Загалом обидві команди показали гру, яка заслуговує називатися чи не найцікавішою в першому колі чемпіонату. По напрузі та видовищності цей матч точно входить в трійку найкращих ігор першого кола. Звичайно, «Максимус» більше заслуговував на перемогу, створив набагато більше моментів, але Фортуна вчергове посміхнулася гравцям «Бастіону». Тепер залишається надіятися, що команди не збавлять обертів і в наступних матчах очікуватимемо від них не менш цікавої та комбінаційної гри.

GTL - NG Metal - 3:6 (1:3).

Голи: Кунський 9’, Шокарєв 23’ (Лаврін Я.) Шокарєв 24’ (Кунський) - Кордоба 2’, Хомченко 2’ (автогол, Маринюк), Денис 14’ (Маринюк) Кордоба 16’ (Кольцун) Денис 25’ (Кордоба) Савін 28’ (Кордоба).

Попередження: Шокарєв 20’ - Денис 12’.

GTL: Сіньков, П’ятковський, Романишин, Лаврін Я., Лаврін Ю., Шокарєв, Хомченко, Кунський, Хохлов.

NG Metal: Русецький, Чеботарь, Денис, Кордоба, Маринюк, Кольцун, Чеботарьов, Калуцький, Савін, Хавер, Цюпка.

Гравець матчу: Кордоба (NG Metal).

На матч з GTL металісти виходили вже знаючи результат попереднього матчу і знаючи, що в разі перемоги можуть вийти на перше місце першості. Звичайно, такого шансу більше в них може не бути, тому ще на розминці було помітно зібраність та сконцентрованість команди. Також про підвищену відповідальність свідчили довгі настанови тренера Василя Дениса на передматчевій установці та капітана Мар’яна Маринюка в магічному колі металістів, саме через це матч довелось затримати на кілька хвилин. Щодо складів, то вони були практично повними, майже усі гравці зі заявки були присутніми на звітному поєдинку. Саме ці дві команди мають найменші заявки, але їхні гравці найвідповідальніше відносяться до ігор чемпіонату, практично завжди з’являючись на матчі своїх колективів. На трибуни прийшов підтримати своїх колег франківський дракон Юрій Когут, який хоча й є у заявці металістів, проте наразі проходить курс реабілітації після травми коліна. Але на полі був інший франківський легіонер Роман Кордоба, якому судилося стати героєм звітного поєдинку. Саме завдяки вдалим діям Романа команда «NG Metal» повела в рахунку вже на 2 хвилині гри, коли він, скориставшись обрізкою логістів, сильно пробив робочою лівою ногою повз кіпера Олександра Сінькова. Уже в наступній атаці Мар’яна Маринюк прострілив в штрафний майданчик суперника і м’яч по-зрадницьки влетів у сітку від ноги захисника GTL. Такого початку ніхто не очікував, адже команда логістів завжди славилася своїм бетонним захистом та вмінням налаштуватись на суперника. Але було видно, що командний клас та беззаперечний досвід металістів були тим переважаючим фактором, який і забезпечував необхідну перевагу в рахунку. Моменти й надалі виникали здебільшого біля воріт логістів, які намагалися збити атакувальний порив суперника через тактику дрібного фолу. І десь ближче середини першого тайму гра вирівнялась, моменти почали виникати і біля воріт Назара Русецького. Один з таких моментів завершився взяттям воріт металістів, коли Юрій Хавер, намагаючись перервати простріл з кутового удару, переправив круглого в бік воріт, а Іван Кунський підправив його у ворота. Цей гол став першим тривожним дзвоником для Василя Дениса, який не мав дозволити команді розслабитися і зупинитися, як це часто бувало в попередніх поєдинках. І саме Василь, після вдалого удару Мар’яна Маринюка встановив кінцевий рахунок першого тайму – 3:1 на користь металістів.

З початком другої половини у звітному поєдинку відбулося дві цікаві події – логісти змінили воротаря на Юрія П’ятковського, а металісти відразу розпочали гру в 5 польових гравців. І чи не перша атака дала свої плоди – дві шульги розіграли чудову комбінацію: Сергій Кольцун віддав на Романа Кордоба і той розрядив свою гармату під поперечину воріт логістів. А далі в матчі ми побачили ту стару-добру команду «NG Metal», від якої почали вже відвикати – виграючи по ходу поєдинку з великою різницею голів, колектив Василя Дениса починає марнувати власні гольові моменти і за це отримує голи у свої ворота. Так і в цьому матчі, перемагаючи 4:1 впродовж однієї хвилини металісти двічі пропустили від Кирила Шокарєва і змусила нервувати власних вболівальників. Проте Роман Кордоба не даремно має статус професіонала, саме він своїми діями не дав довести матч до нервової кінцівки – він двічі асистував своїм партнерам, які довели рахунок до 6:3 на свою користь. Завершувався матч в спокійному руслі, адже логісти не мали наміру ризикувати, щоб не пропустити більше, а Василя Дениса влаштовувала перемога і з таким рахунокм.

Отже, заслужена перемога колективу «NG Metal», які вперше протягом чемпіонату вийшли на першу сходинку в турнірній таблиці завдяки кращій різниці забитих та пропущених м’ячів, поділяючи її з «Бастіоном». Про такі перемоги кажуть, що вони здобуваються на класі, саме клас та досвід зіграв вирішальну роль в даному поєдинку. А щодо логістів, то вони відсунулись на сьому сходинку турнірної таблиці, і тепер їх очікує не менш складна зустріч з «Бастіоном». Проте, тренеру логістів Ігорю Романишину не має бути соромно за звітний матч, його команда билася на майданчику, показуючи непогану гру та постійно створюючи напругу серед металістів.

Львівські Резерви - CoreValue - 0:9 (0:3).

Голи: Тедіков 2’ (Патько), Москвін Є. 8’ (Баран), Блащук 14’ (Зінич), Смага 17’ (Москвін Є.), Зінич 20’ (Москвін Є.), Патько 21’ (Зінич), Баран 23’ (Патько), Смага 24’, Патько 29’.

Попередження: Породько 3’, Карабин 27’, Равлик 27’.

Львівські Резерви: Янч, Карачевський, Породько, Храмов, Карабин, Равлик, Білань, Близняк, Клачаний, Коропіта.

CoreValue: Зегарчук, Дець, Баран, Блащук, Зінич, Москвін Є., Патько, Смага, Тедіков.

Гравець матчу: Патько (CoreValue).

Важко писати огляд матчу, в якому одна команда перемагає іншу з рахунком 9:0. Такий рахунок свідчить сам про себе, тут не можна списати на невезіння, на Фортуну, на поганий арбітраж чи нельотну погоду. А коли команда програє другий тур поспіль з таким рахунком, то це вже стає закономірністю, яка свідчить про явні проблеми в команді. Не нам судити про проблеми резервістів, але останнє місце в чемпіонаті і нуль в графі набраних очок за вісім турів першості – це результат, який наразі показують «Львівські Резерви».

Після минулотурової поразки від металістів здавалося, що резервісти більше не допустять стількох помилок, і матч з айтішниками мав би стати тим поєдинком, коли підопічні Юрія Цибика намагатимуться реабілітуватися. Але вже початок звітної гри засвідчив, що дана зустріч нічим не відрізнятиметься від попереднього розгрому резервістів. Вже на 2 хвилині гри Олександр Тедіков відгукнувся на передачу Ореста Патька, ввігнав круглого в ворота Романа Янча і відсвяткував цю подію своїм фірмовим кульбітом. А далі на майданчику було видно лише один колектив «CoreValue», який, здавалося, проводив тренування з підвищеною відповідальністю. Моменти настільки часто виникали біля воріт резервістів, що нема сенсу їх описувати. Відзначимо лише, що дублями за свою команду відзначилися Любомир Смага та Орест Патько, причому обидва змогли поцілити у порожні ворота суперника наприкінці матчу. Не можна сказати, що резервісти взагалі не мали небезпечних моментів, навіть вони створили більше, ніж в попередньому турі проти металістів, проте цього знову було замало, щоб принаймні забити гол-престижу.

Тому залишається лише привітати команду Євгена Москвіна і висловити надію, що вони не вибрали весь ліміт забитих голів, як це було вже на початку чемпіонату, коли вони забили 12 голів старявцям, а в наступному матчі змарнували практично усі свої гольові моменти. Тим більше, що в наступному турі їх очікує більш, ніж серйозний суперник – новий лідер чемпіонської гонки «NG Metal». Цей матч має дати відповідь на запитання чи зможуть айтішники претендувати на призові місця в чемпіонаті, адже досі вони не виграли жодного матчу проти команд-суперниць за призову трійку. А щодо резервістів, то залишається лише вірити в диво і геній Юрій Цибика, які допоможуть піднятися команді з дна турнірної таблиці протягом другого кола чемпіонату.

Символічна збірна туру: Стасюк (Бастіон) - Кордоба (NG Metal), Палиг (АК Старява), Іляш (Максимус), Патько (CoreValue).