Євген Москвін: У залі почуваємось комфортніше, аніж на відкритих майданчиках

Головний тренер CoreValue – команди, що представляє IT-компанію з однойменною назвою, Євген Москвін у розмові з прес-службою АФЛ розповів про перебіг чемпіонату у Гранд-лізі Львова, плани команди на зимовий чемпіонат та можливу участь у Кубку України серед професійних команд.

 

Євгене Вікторовичу, чи задоволені стартом команди CoreValue у літньому чемпіонаті Гранд ліги?

Ні. Вважаю, могли виступити краще, проте на це є об’єктивні причини, в тому числі і ігрові. Старт чемпіонату нам довів, що є до чого прагнути та куди рости у професійному плані. У матчах літнього чемпіонату Львова за нашу команду виступає чимало гравців, які раніше мали менше ігрової практики в офіційних матчах. Зараз усі гравці мають однакову кількість ігрового часу. Цей чемпіонат – це хороша можливість надати ідентичний ігровий час усім без винятку гравцям нашої команди. Завдань конкретних ми не ставимо, зате ставимо завдання грати на перемогу у кожному матчі. Якщо нам вдасться потрапити у призери буде дуже добре, якщо ні – трагедії з цього робити ніхто не буде.

Як себе проявляють новачки CoreValue?

Наразі не готовий дати відповідь. Вважаю, у них ще триває процес адаптації в команді. Наші новачки прийшли до нас з інших команд, де були інші ігрові схеми. У нашій команді їм доводиться перелаштовуватися на дещо іншу гру, а на це, як відомо, потрібен час. Більше зможу проаналізувати їхню гру уже у другому колі чемпіонату. Тим не менше скажу, що наші новачки – це гравці хорошого рівня.

Як Вам рівень чемпіонату Гранд ліги?

Якщо говорити про рівень чемпіонату, то потрібно відштовхуватися від того які завдання поставлені перед командою. У нашої команди ще триває процес адаптації до чемпіонату, водночас ми готуємося уже до зимового чемпіонату. У Гранд лізі, на жаль, є чимало розгромів, а їх, як відомо, не хотілося б бачити.

Чи покращився рівень арбітражу?

Не можу сказати, що він покращився і не можу сказати, що він погіршився. В загальному я не дуже люблю говорити про арбітраж. Вважаю, зараз допускають чимало молодих арбітрів, які інколи й помиляються. Втім, цей етап потрібно пройти всім. Молодих арбітрів потрібно підключати і я двома руками за.

Гравці Вашої команди не приховують того, що CoreValue є більше зальною командою.

Я з ними згоден. Чимало з них не мають футбольної школи, а починали грати  у футбол саме в залі. Змагання на штучному майданчику, на відміну від залу, дозволяють краще адаптуватися на полі гравцям, які мають футбольну школу. На відкритому майданчику ми бачимо більше силової боротьби, більше єдиноборств. Для прикладу у матчі CoreValue – Фуджікура наші гравці програли усю боротьбу гравцям, які мають практику ігор у футболі. Матчі на штучному полі мають дещо інших характер, аніж ігри в залі. Зважаючи на це, у залі ми себе почуваємось комфортніше.

Що можете сказати про організацію чемпіонату Гранд ліги?

За великим рахунком у мене немає жодних претензій до організаторів. Єдине, що не до вподоби мені та гравцям нашої команди – матчі після опіду, коли доведеться боротися не тільки з суперником, а ще й зі спекою. У нас дуже багато матчів після обіду, а відтак ми б хотіли свої матчі розпочинати раніше. Але це жереб і щось коментувати тут я не бачу сенсу. Це, як то кажуть, думки вголос.

Чи є у Вас мрія зіграти з командою, яку Ви і по суті створили, на професійному рівні, скажімо, взимку?

Поганий той солдат, який не мріє стати генералом (сміється). Ми працюємо у цьому напрямку, однак сказати щось конкретно наразі не можу. Думаю, було б непогано розпочати з Кубка України і, думаю, що це реально.

Володимир Дидик, прес-служба АФЛ

Фото: Роман Лазурак