Гранд ліга Львова. «Бастіон» – одноосібний лідер після першого кола

Цієї суботи завершилось перше коло першості з футзалу на відкритих майданчиках Гранд Ліги Львова серед аматорських колективів. І варто відзначити, що саме цей тур виявився чи не найцікавішим у першому колі, адже вболівальники побачили спокійну, красиву гру у виконанні справжніх майстрів без лишніх емоцій та звинувачень у сторону арбітрів. Воістину шанувальники змогли насолодитися тією грою, яку показати учасники кожного з трьох поєдинків. Через зняття колективу «BS Sport Ukraine» з поточного розіграшу, цей тур пропускала команда «Максимус», а через неявку «Львівських Резервів» замість гри змушені були провести тренування гравці АК «Старява». Тому останній тур першого кола став найменшим за кількістю зіграних поєдинків – лише три зустрічі відбулося в програмі цього туру.

У трьох зіграних матчах було забито 20 голів (в середньому 6,7 гола за гру), з яких 2 автоголи, в турі не зафіксовано жодного хет-трика, 5 гравців відзначилися дублями. Арбітри показали гравцям 4 попередження (1,3 попередження за гру), через що тур став найкоректнішим туром в першому колі. В турі зафіксовано одну вольову перемогу – «Меркурій» зміг перемогти у матчі, в якому двічі поступався по ходу, причому це вже друга перемога планетарних в поточному чемпіонаті. В турі не було забито голів у порожні ворота чи при грі в 5 польових гравців. Серед гольових серій можна відзначити серію Віталія Багряка з «Бастіону», який забиває вже п’ятий тур поспіль, та Василя Дениса, який забиває чотири тури поспіль. Не забуваємо також про Володимира Іляша, в якого триває гольова серія вже сім турів поспіль, а в дев’ятому турі не продовжив її через пропуск його командою звітного туру.

NG Metal - CoreValue - 2:2 (1:2).

Голи: Патько 1’ (Тедіков), Патько 14’ (Тедіков) - Денис 12’ (Кордоба), Денис 16’ (Маринюк).

Попередження:  Блащук 16’.

NG Metal: Русецький, Чеботарь, Денис, Маринюк, Когут, Кордоба, Цюпка, Калуцький, Савін, Чеботарьов, Хавер, Кольцун.

CoreValue: Петрушка, Патько, Тедіков, Москвін Є., Блащук, Малецький М., Перун, Баран, Зінич.

Гравець матчу: Патько (CoreValue).

Справжньою окрасою всього першого кола першості можна вважати поєдинок між двома командами, які претендують на високі місця за підсумками цього чемпіонату «NG Metal» та «CoreValue». Ці два колективи показали надзвичайно цікаву, комбінаційну, швидку та яскраву гру, яка не могла не сподобатися вболівальникам. Наскільки важливою грою для обох команд свідчив той факт, що обидва тренери задіяли практично найсильніші склади, що досить важко зробити посеред літа. У металістів відразу відмітимо появу франківського десанту професіоналів Романа Кордоби та Юрія Когута. Взагалі зі всієї заявки команди Василя Дениса був відсутнім лише травмований Олег Максимик. Євген Москвін не зміг залучити до гри воротаря Олексія Зегарчука, універсалів Любомира Смагу та Олександра Дудаша, який вже відновлюється від травми.

До матчу в обох команд спостерігався особливий настрій на цю гру, адже вона була надзвичайно важливою з турнірної точки зору – металісти в попередньому турі вийшли на перше місце першості, і втрачати здобуте не входило в їхні плани, а айтішники в першому колі не виграли в жодного свого прямого конкурента, тому поразка у звітному поєдинку могла означати позбавлення шансів на боротьбу за найвищу сходинку чемпіонату Гранд Ліги. Тому очікувалося на спокійний початок до першої помилки однієї з команд.

Але металісти вирішили нагадати усім своїм прихильникам свою особливу рису – пропускати голи на початку зустрічі, а потім героїчно рятувати поєдинок. Саме так і розпочався звітний поєдинок – вже на 15 секунді матчу після виходу на рандеву з Назарієм Русецьким Орест Патько вивів свою команду вперед. Хто не ввімкнув пряму трансляцію матчу зі самого початку міг подумати, що металісти неправильно провели введення м’яча в гру, тому арбітри попросили їх повторити цей елемент гри вдруге – настільки мало часу пройшло між початком гри і першим пропущеним голом. Проте Василь Денис та його команда навіть думала втрачати очки у звітному поєдинку, тому відразу після відновлення гри усіма силами пішла вперед на ворота Тараса Петрушки. Металісти вдало комбінували всередині майданчика, прагнучи витягнути суперника від воріт, щоб потім швидкими закиданнями вивести когось з форвардів на ударну позицію. Проте кидалося у вічі, що айтішники дуже добре підготувалися до такої тактики, вони вдало читали наміри гравців «NG Metal», постійно кожен гравець «CoreValue» знаходив гравця команди суперника, не даючи вільно приймати м’яча від партнера по команді. Також Євген Москвін добре підготував своїх підопічних до ударів здалеку, особливо від Романа Кордоби, тому більшість ударів блокувалися або приходилися в воротаря айтішників. Візуально здавалося, що металісти більше атакують, контролюють м’яча, але сказати, що вони були ближчими до забитого голу, не можна. Їхній атаці бракувало якоїсь несподіванки, нестандартного розіграшу чи дії попереду. Варто відмітити, що більшість передач вперед просто виносилися оборонцями айтішників, серед яких найвдаліше читав переміщення як м’яча, так і суперників, Орест Патько. Але досвід є досвід, і те, чого не вдавалося реалізувати завдяки позиційному розіграшу, вдалося через стандартне положення. Просто шикарна комбінація після розіграшу кутового удару вдалася металістам і Василь Денис, після чудової взаємодії між Юрієм Когутом і Романом Кордобою, отримав м’яча перед воротарем і зряче в кут пробив повз Тараса Петрушку. Рахунок в матчі було зрівняно, а ясності щодо переможця більше не стало. Але недовго раділи металісти забитому голу, адже Орест Патько продовжував читати їхню гру, наче книжку, і в одній з наступних атак зумів перехопити м’яча, віддав на Олександра Тедікова, який відразу кинув Ореста у швидкий прорив. В цьому прориві Орест відчув себе Усейном Болтом, адже пробіг настільки швидко до воріт, що ніхто навіть не зміг сфолити на ньому, а потім в нього вселився Роналдіньо, бо він настільки елегантно підсік круглого на Назарієм Русецьким, що забитому голу аплодували навіть металісти. 2:1 і металістам вже потрібні були екстрені сили для порятунку матчу. І нічого кращого, як повністю перейти до штурму воріт суперника Василь Денис не міг запропонувати своїм підопічним. Чи варто було ризикувати і йти в 5 польових в атаку вже у першому таймі? Напевно, що ні, адже третій пропущений гол міг стати останнім цвяхом в поразці металістів. І в кінці першого тайму ще одна швидка контратака ледь не завершилась голом у ворота Назарія Русецького, але вже цього разу воротар зіграв відмінно, ліквідувавши вихід суперника «два в нуль». На цьому перший тайм завершився і нас очікувала друга половина зустрічі, яка обіцяла бути ще більш напруженішою.

Нічого нового в другому таймі ми не побачили – постійні позиційні атаки, закидання на хід форвардам, удари здалеку металістів і гра на відбій у виконанні айтішників. Видно було, що Юрій Когут не грає на всю свою потужність, адже він лише відновився після травми коліна. Вболівальники очікували на феєрію голів від цього талановитого гравця, проте у вирішальний момент він прагнув віддати передачу партнерам, напевно, побоюючись ще завдати удару травмованою ногою. Кілька разів ми побачили фірмову взаємодію між ним та Романом Кордобою, коли м’яч викочувався під гарматний удар останньому, але в цей день або бракувало влучності Роману, або вдало діяв голкіпер айтішників. Як і в першому таймі на допомогу металістам прийшов вдалий розіграш стандарту – після введення ауту Мар’ян Маринюк відда на Василя Дениса, якого не впильнував Євген Москвін, і той вдало замкнув дальню штангу. Але кому як не Євгену знати манеру гри Василя, адже вони вже стільки років грають разом? Після забитого голу на полі не змінилося абсолютно нічого: металісти комбінували, створювали гострі моменти, проте м’яч вперто оминав рамку воріт, а айтішники, в свою чергу, вдало оборонялися і намагалися створити якусь небезпеку попереду. Хоча варто відмітити, що гостроти біля воріт металістів в другій половині гри практично не було, усе завершувалось на підступах до штрафного майданчику. Матч помалу добіг до свого завершення, жодна з команд не змогла більше забити, глядачі побачили красивий футзал двох команд, які були гідними одна одної. Загалом, нічия – закономірний результат, якому найбільше втішилися гравці «Бастіону».

І все-таки, чи варто було Василю Денису ризикнути і перейти в гру на 5 польових гравців? Напевно, що ні, напевно тренер прийняв вірне рішення, адже відпустив фортечників лише на 2 очки, які можна відіграти в очному протистоянні, і не дозволив наблизитися до себе айтішникам, адже пропустивши в порожні ворота і програвши поєдинок, металісти би мали порівну очок з «CoreValue». Можна констатувати, що Євген Москвін знову не зміг переграти Василя Дениса на відкритому майданчику і знову не зміг виграти у прямого конкурента за призові місця першості. Але подарунок команді Євгена підготували гравці «Меркурію», про що ми опишемо дещо нижче.

Львівські Резерви - АК Старява - 0:5 (технічний результат).

Команда «Львівські Резерви» не з’явилася на гру.

GTL - Бастіон - 3:7 (0:3).

Голи: Багряк 1’ (Косий), Лаврін Ю. (автогол) 4’ (Любуська), Легчанов 5’, Косий 16’ (Багряк), Любуська 21’ (Легчанов), Іванишин 23’ (Цимбаляк), Легчанов 30’ (Любуська) - Косий (автогол) 19’ (Лаврін Ю.), Хомченко 26 (Лаврін Я.), Хомченко 30’ (Шокарєв).

Попередження: П’ятковський 5’, Хомченко 9’.

GTL: П’ятковський, Кунський, Лаврін Я., Лаврін Ю., Хомченко, Хохлов, Шокарєв.

Бастіон: Савич, Стасюк, Кудінов, Цимбаляк, Багряк, Косий, Іванишин, Любуська, Кулик, Легчанов.

Гравець матчу: Любуська (Бастіон).

Вже знаючи результат матчу між металістами та айтішниками, виходили на свій матч гравці «Бастіону». В разі перемоги фортечники знову виходили на чисте перше місце першості, яким вони поступилися металістам після минулого туру. Звичайно, кращого мотиватора важко придумати, тим більше, що команда GTL постійно високо оцінюється серед фаворитів, тому про недооцінку мова йти не могла. Та й по складу команд можна було судити, що логістам важко сподіватися на очки у звітній грі, оскільки у них були відсутні граючий тренер Ігор Романишин та голкіпер Олександр Сіньков, а фортечники зібрали чи не найсильніший свій склад, підсилившись нев’янучим Валерієм Легчановим. Серед відсутніх можна згадати енергетиків Степана Струка та Ігоря Марциняка, але тренеру команди вже пора змиритися з їхньою відсутністю, адже у них вже розпочинається підготовка до Екстра Ліги України.

Як ми й писали у прев’ю до цього туру, логістам для можливості здобуття позитивного результату в цьому поєдинку необхідно стримати спурт суперника на перших хвилинах матчу, адже не секрет, що затягувати вирішення долі матчу проти GTL не бажає жоден з учасників Гранд Ліги, знаючи їхню непоступливість та хорошу гру в обороні. Саме так і сталося у звітній грі – вже на першій хвилині матчу Віталій Багряк після передачі Сергія Косого зміг прошити Юрія П’ятковського, вивівши свою команду вперед. Відразу через дві хвилини зустрічі надзвичайно активний у даному поєдинку Андрій Любуська сильно прострілив до штрафного майданчика, де м’яч у власні ворота зрізав Юрій Лаврін. Ще гіршим положення логістів стало через хвилину – в центрі поля їхній воротар збив Андрія Кулика, за що мав отримати пряму червону картку, проте арбітр зустрічі напевно десь пожалів команду GTL, обмежившись гірчичником. Проте Валерій Легчанов не був настільки поблажливим до суперника, і своєю фірмовою гарматою ввігнав круглого в сітку воріт зі штрафного удару. Як наслідок, на 5 хвилині гри 3:0 і гру практично було зроблено. Надалі гра продовжувалась у цьому ж ключі: фортечники значно більше і гостріше атакували, а логісти старалися відповідати своїми атаками. Проте було видно, що комфортний рахунок вже не тиснув на підопічних Ігоря Кудінова, і вони з легкістю марнували свої моменти – це Олег Іванишин, Андрій Кулик, Назарій Цимбаляк ніяк не могли пробити Юрія П’ятковського. В свою чергу Назар Савич, який зайняв місце в воротах замість травмованого Ігоря Стасюка, також не дозволяв навіть подумати про гол-престижу для логістів у першому таймі. На жаль, логістам не вдалося протриматися в першому таймі проти фаворита, тому друга половина перетворювалася на тренування з підвищеною відповідальністю (як говорив метр українського футболу Валерій Лобановський).

Нема сенсу переказувати хід подій в другому таймі, адже фортечники вже грали по рахунку, час від часу продовжуючи свою гольову феєрію, а логісти намагалися їм не дати довести рахунок до ще більшого, часто вдаючись до тактики дрібного фолу. Що варто відмітити серед подій другого тайму? Звісно, це автогол Сергія Косого, який вже забиває третій автогол протягом першого кола чемпіонату. За цим показником Сергій став беззаперечним лідером в цьогорічній Гранд Лізі. Варто відмітити активність Андрія Любуськи та Віталія Багряка, які приймали участь чи не в кожній атаці своєї команди у другій половині гри. Слід сказати і про характер логістів, адже навіть у неповному складі і при рахунку 1:6 знаходили в собі сили йти вперед і створювати небезпеку біля воріт Назара Савича. Цей приклад мав би стати прикладом для гравців «Львівських Резервів», які часто після кількох пропущених голів кидають грати і навіть не намагаються створити видимість боротьби. Варто згадати і триходівку Савич-Легчанов-Любуська, коли забивався сьомий гол фортечників, адже цей гол вийшов чи не найефектнішим у звітній грі. І останнє, про що можна відмітити, це гол «Бастіону» разом зі сиреною, який не зарахували арбітри, хоча збоку виглядало, наче під час польоту м’яч зачепив когось з логістів і, згідно правил, міг бути зарахованим. Проте атмосфера футбольного свята, яка панувала в цей день над СК «Електрон», не дала підстав гравцям сперечатися з досвідченим Іваном Вишиваним, який зафіксував перемогу фаворита 7:3 і тим самим дав змогу одноосібно очолити турнірну таблицю команді «Бастіону» після першого кола і з оптимізмом дивитися на продовження боротьби після тижневої паузи.

Fujikura - Меркурій - 2:4 (1:1).

Голи: Бойко 9’ (Саприка), Бойко 18’ (Саприка) - Вишиваний 15’ (Галах), Паращин 22’ (Вишиваний), Галах 24’ (Залізняк), Приходько 27’ (Кадира).

Попередження:  Пштир 4’.

Fujikura: Бурмас, Мірзаєв, Задорожний А., Саприка, Сенишин, Федина, Якимов, Пштир, Гринишин, Стегніцький, Бойко.

Меркурій: Кадира, Федорчук, Вишиваний, Данильченко, Приходько, Паращин, Залізняк, Галах.

Гравець матчу: Вишиваний (Меркурій).

Досить цікавим видався поєдинок, який закривав перше коло чемпіонату. Команди «Меркурій» та «Fujikura» змогли залучити на дану гру більшість своїх гравців зі заявки, тому ще перед початком зустрічі прогнозувалась цікава та безкомпромісна боротьба. Звісно, фаворитом матчу бачились кабельники, адже вони і місце в таблиці займали значно вище, і на звітну зустріч змогли залучити практично увесь миколаївський «десант» (відсутнім був лише Андрій Сагайдак), і настрій команди мав би бути на висоті після перемоги над «Бастіоном» в попередньому поєдинку. Проте щось пішло не так і чогось не хватило гравцям «Fujikura» у звітній грі. Можливо відсутність тренера Володимира Когута далася взнаки, можливо заміна форми на білу, можливо гравці «Меркурію» зіграли так, як усі чекали від них протягом усього кола чемпіонату, а можливо ще якісь невідомі нам фактори вплинули на кінцевий рахунок зустрічі, проте поразка кабельників стала проти планетарних стала найбільшою несподіванкою першої половини чемпіонату. Нам невідомо, чи президент «Fujikura» Андрій Задорожний, який в цей день перейняв функції тренера, відчув щось неладне ще після першого пропущеного голу, проте в цей день його було не впізнати – зазвичай емоційний та заряджений Андрій спрямовує увесь свій заряд в сторону представників Феміди, а в матчі проти «Меркурію» уся його енергія була спрямована на власних підопічних. І зрозуміти його можна було, адже було видно, що команда не біжить, не рухається, не затравлена на здобуття результату, як це було проти фортечників. І хоча кабельники першими вийшли вперед завдяки вдало розіграному стандарту Романом Саприкою та Назаром Бойком, хоча вони створили більше гольових моментів у першому таймі, хоча вони не дали сильно розігнатися супернику в нападі, але це була не та «Fujikura», яку ми бачили два тижні тому. Не було тих гострих передач від Івана Федини, не було надійної та плідної роботи в центрі майданчика від Назара Сенишина, не було тих божевільних сейвів від Мар’яна Бурмаса. Натомість самовіддача, дисципліна та хороша зіграність гравців «Меркурію» дала їм змогу витримати штурм власних воріт, згодом вирівняти ситуацію в ігровому плані, а під завісу першого тайму Роман Вишиваний забив досить закономірний гол, встановивши нічийний рахунок в першому таймі. Взагалі, дії Романа у звітній грі варто особливо відмітити, адже він провів даний поєдинок в якості лідера, він вів команду вперед, вдало асистував партнерам, а також підчищав огріхи в обороні. На пару з Віталієм Кадирою їх обох можна вважати основними ковалями другої в чемпіонаті перемоги планетарних.

Другий тайм розпочався з гола Назара Бойка, якому знову вдало асистував Роман Саприка, хоча під час цього здавалося, що відбулося порушення правил на Сергію Федорчуку. Але гравці «Меркурію» не були налаштовані сперечатися, вони були повністю налаштовані на боротьбу, тому вони відразу взялися за облогу воріт суперника. І згодом протягом двох хвилин вони зрівняли рахунок і відразу вийшли вперед. Це Назар Паращин і Андрій Галах поставили суперників у положення, коли вже не можна було грати в півсили – потрібно було рятувати матч, в якому вони вважалися цілковитим фаворитом. Але, на жаль, цей день явно не був днем кабельників, оскільки навіть програючи в рахунку, вони не могли створити чогось надто серйозного в атаці, а контратаки суперників були значно гострішими, що й вилилося в четвертий забитий гол Дмитром Приходьком. Варто також відмітити дивну гру голкіпера «Fujikura» Мар’яна Бурмаса, який вважався претендентом на звання кращого воротаря першості, видавши «на гора» кілька божевільних матчів. Проте в цьому матчі він допускався багатьох помилок, зокрема, в другому пропущеному голі не зміг забрати до рук м’яча, який знаходився практично перед ним, а під час четвертого пропущеного голу далеко вийшов з воріт і навіть здалеку було видно, що він не встигає перервати передачі Віталія Кадири, тому його рішення апріорі було невірним.

Таким чином «Fujikura» зазнала третьої поразки в чемпіонаті, опустилася на п’яту сходинку першості, відставання до першого місця зросло до шести пунктів, а на п’яти вже наступають гравці АК «Старява». А «Меркурій» здобув другу вольову перемогу в чемпіонаті, догнав у таблиці GTL (з врахуванням зняття команди «BS Sport Ukraine») і віриться, що з такою грою в другій частині розіграшу планетарні дадуть серйозний бій усім своїм суперникам. За характер та проявлену волю до перемоги гравці «Меркурію» заслужили на оплески від вболівальників та тверду оцінку «5» по п’ятибальній шкалі оцінювання.

Символічна збірна туру: Кадира (Меркурій) – Денис (NG Metal), Любуська (Бастіон), Вишиваний (Меркурій), Патько (CoreValue).