14 тур Гранд ліги. Прев’ю під мікроскопом

Поволі підходить до завершення чемпіонат Гранд Ліги Львова серед аматорських команд з футзалу на відкритих майданчиках. На нас очікують заключні 3 тури, які і мають остаточно розставити команди по місцях в турнірній таблиці.

 

Тому кожен проведений матч матиме подвійну ціну, і як показали попередні тури ніхто з лідерів чемпіонської гонки не має намірів втрачати залікових балів. І вже в черговому 14-му турі може визначитись тріо команд, які розіграють медалі першості, адже при певних обставинах відставання четвертого місця може зрости до тієї межі, яка не відіграється в останніх двох турах. Ще однією особливістю чергового туру, який, до речі, пройде в День Незалежності України, є співпадіння дати проведення матчу з датою проведення матчів в Обласній Прем’єр Лізі з футболу, що накладе свій відбиток на склад практично усіх команд Гранд Ліги.

Як стало відомо ще до початку звітного туру, команда GTL попередила організаторів змагань АФЛ про свою відсутність в 14-му турі, тому їхній матч проти «Бастіону» не відбудеться, логістам буде зараховано технічну поразку, і таким чином одноосібний лідер першості здобуде легкі три бали, збільшивши свій відрив від «NG Metal» до 5-ти очок, доки металісти не зіграють свій поєдинок. Тому займемося коротким аналізом трьох інших матчів, які чекають на вболівальників вже найближчої суботи.

10:00 «Fujikura» - «CoreValue»

Перший матч в програмі 14-го туру носитиме статус центрального матчу туру, оскільки зустрічаються сусіди по турнірній таблиці, причому невеликий розрив між ними дозволяє стверджувати, що при певних обставинах від результату цього матчу залежатиме остаточне розташування команд в підсумковій турнірній таблиці. На цей матч підопічні Євгена Москвіна матимуть подвійну мотивацію, адже в першому колі вони зазнали дошкульної поразки від кабельників, цей матч було визнано фахівцями найгіршим матчем команди в першій половині чемпіонату. Тепер прийшла нагода поквитатися за ту поразку, тим більше, що склад кабельників мав би суттєво відрізнятися від складу в першому колі. На це є ряд об’єктивних причин, серед яких найбільшою проблемою для Володимира Когута буде відсутність миколаївських гравців через участь їхньої команди у змаганнях з великого футболу. Також вже давно ряд ключових гравців «Fulikura» пропускають матчі своєї команди через невідомі нам причини, тому нема підстав побачити їх й у звітному турі. Також через вилучення в попередньому матчі пропускатиме поєдинок проти айтішників Орест Якимов. Тому вибір головного тренера кабельників є дуже обмеженим, а водночас і сподівання на позитивний результат є також невеликими. Що ж до команди айтішників, то в останньому турі проти «Бастіону» їм вдалося зібрати практично оптимальний склад, тому будемо надіятись, що й цієї суботи у них не виникне проблем зі складом, головною причиною сподіватися на це є відсутність у їхньому складі гравців команд Обласної Прем’єр Ліги з футболу. Для команди Євгена Москвіна даний матч є останньою надією зачепитися за третє місце першості, лише у випадку їхньої перемоги і поразці в наступному матчі «Максимуса» вони зберігатимуть математичні шанси на бронзові нагороди чемпіонату.

Щодо прогнозу на дану гру, то скоріше за все на початку гри команди спробують зайнятися розвідкою, більше часу проводитимуть в центрі майданчика, намагатимуться знайти слабкі місця в обороні суперника і забити швидкий м’яч. Саме від того, хто зможе першим відзначитися в воротах суперника, і залежатиме подальший хід подій на майданчику. Однак кращий вибір гравців, більший набір тактичних схем та постійна націленість на боротьбу дають більші шанси на перемогу айтішникам у даному матчі. Спробуємо спрогнозувати цікавий та безкомпромісний матч з великою кількістю забитих м’ячів та перемогу команди «CoreValue» з різницею в 2 чи більше голи.

11:10 «Меркурій» - «Максимус»

У другому матчі ігрового дня зійдуться дві команди з протилежними завданнями на останні ігри в чемпіонаті. Якщо для максималістів цей матч може стати призовим, то планетарним навіть перемога у звітному поєдинку не дасть змоги піднятися з останньої сходинки в турнірній таблиці. Перемога у матчі дозволить підопічним Олега Галамаги гарантувати собі бронзові нагороди першості, адже вже жодна команда навіть математично не матиме змоги їх наздогнати в турнірній таблиці, проте можна однозначно стверджувати, що третє місце не є межею бажань максималістів, тому вони й носять таку назву, щоб постійно ставити перед собою максимальні завдання. Тому матч проти планетарних ще варто розглядати через призму наступного туру, коли гравці «Максимуса» зійдуться в принциповому протистоянні з лідером першості «Бастіону» і цей матч може внести суттєві перестановки в верхній частині турнірної таблиці.

Щодо складів команд на звітну гру, то нічого не віщує великих проблем зі складом для тренерів обох команд. В минулому турі максималісти зібрали практично увесь свій бойовий склад, вже появився на майданчику дозаявлений Павло Миколюк. Єдиною проблемою може бути воротарська позиція, яку безальтернативно займає Андрій Жезло, проте він представляє команду Обласної Прем’єр Ліги з футболу, тому присутність його на матчі під знаком запитання. Що ж до складу планетарних, то в попередній грі у них виникли певні проблеми з наявними гравцями, і саме коротка лава запасних не дозволила втримати переможний рахунок в матчі проти старявців. Але «Меркурій» - це та команда, яка завжди славилась своїм бойовим характером та відповідальністю ключових гравців, які з’являються на кожен матч, незалежно від положення колективу у турнірній таблиці. Будемо надіятися, що й цієї суботи вони зберуться на матч проти максималістів оптимальним складом і зможуть дати бій більш іменитому супернику.

Якщо аналізувати поєдинок з точки зору тактичних схем, то ту навіть сумнівів не може бути, що планетарні закриються на власній половині поля, ближче карного майданчика і вичікуватимуть на помилку суперника, щоб втекти в швидку контратаку. А максималісти кинуться в атаку з перших хвилин звітної зустрічі, щоб вирішити долю поєдинку ще в першій половині матчу. В разі відсутності голкіпера, команда Олега Галамаги розпочинатиме матч в 5 польових гравців, і, зважаючи на відмінну реалізацію подібної тактики, в такому випадку планетарні заслуговують лише на співчуття, адже їх очікують важкі 30 хвилин «чистого» часу на майданчику. Не варто аналізувати протистояння цих команд в першому колі, коли максималісти вимучили мінімальну перемогу, адже це було протягом перших матчів чемпіонату, тоді й мотивація команд значно відрізнялася від тієї, яку зараз мають команди, що боряться за перемогу в першості.

Не намагатимемося дати значно великі шанси на успіх планетарним у звітному поєдинку, різницю в класі команд видно і неозброєним оком, тому висловимо надію, що вони зможуть створити гідний спротив супернику, боротимуться від першої і до останньої хвилини гри і принаймні спробують створити сенсацію у даному протистоянні.

12:20 АК «Старява» - «NG Metal»

Заключним поєдинком 14-го ігрового дня стане матч, який би також міг носити статус центрального матчу туру, якби не значна різниця в очках між командами. Наразі ці команди не втратили мотивації на турнір, адже старявці завдяки вдалому фінішу можуть завершити чемпіонат на четвертій сходинці, а це буде безсумнівним успіхом команди Юрія Хавера, адже ніколи в своїй історії цей колектив не займав такого високого місця в Гранд Лізі. Проте мотивація в металістів є ще вищою – вони продовжують боротьбу за золоті медалі першості, тому втрата очок в будь-якому наступному матчі означатиме крах їхнім сподіванням на найвищу сходинку чемпіонату. Давно відомо, що поєдинки мотивованих команд завжди виходять надзвичайно цікавими, тому впевнено можна стверджувати, що й дане протистояння буде цікавим з чисто футзальної точки зору. Ще більше підігріває інтерес до звітного матчу той факт, що тренер старявців Юрій Хавер є одночасно гравцем «NG Metal», проте у звітній грі по домовленості між командами він виконуватиме функції тренера і не зможе допомогти в якості гравця.
Ще однією втратою в складі металістів буде Назар Цюпка, який буде грати за свою команду з великого футболу.

Тому без цих двох гравців, і схоже за все, без василя Кефи, металісти не назбирають навіть двох повних четвірок, тому їхня улюблена гра зі зміною четвірками в даному матчі не пройде, доведеться Василю Денису проводити заміни по одному гравця, що відразу змінить склад звичних четвірок на ігровому майданчику. Як вплине даний фактор на гру команди покаже сам матч, проте ми віримо, що такі досвідчені майстри, які зараз грають у складі металістів, знайдуть вихід з даної ситуації. Не найкращі справи зі складом і у старявців, адже у звітній грі вони не зможуть розраховувати на Маркіяна Леська, який провів відмінний попередній матч, Юрія Кульматицького, Олега Чурка. З невідомої причини пропускав минулу гру команди капітан Андрій Коваль, тому також не можемо стверджувати про його присутність на матчі проти металістів. Але і з тими гравцями, які залишаються в обоймі Юрія Хавера, тренер може розраховувати на позитивний результат, адже молоді хлопці за підтримки кількох досвідчених виконавців вже не раз демонстрували характер протягом поточної першості.

Чи будуть якісь несподіванки в тактичному плані від обох тренерів команд невідомо, проте в більшості поєдинків цього чемпіонату металісти намагаються грати першим номером, швидко захоплюють ініціативу, вдало і довго контролюють м’яча, виводячи когось з форвардів на ударну позицію. Напевно, таку тактику вони застосують і в поточній грі, особливо зважаючи на обмежений склад команди і поважний вік більшості гравців. Метою команди Василя Дениса буде забити швидкий м’яч, краще два чи три, для забезпечення спокійної кінцівки гри, коли сил вже буде значно менше, ніж на початку зустрічі. Проте в старявців буде вагомий аргумент, яким вони зможуть погасити всі наміри металістів – це їхня швидкість та разючі контратаки. Встигнути за молодими гравцями АК «Старява» буде практично нереально, тому якщо металісти допустять позиційної помилки, то єдиною їхньою надією залишиться Назарій Русецький, який видав непоганий попередній матч проти максималістів. Проте, як би не складався звітний поєдинок, можна з впевненістю очікувати на боротьбу з обох боків барикад, на цікаві розіграші та шикарні комбінації, на рваний ритм та справжнє футзальне свято. Для підтвердження цих слів нагадаємо, що в першому колі металісти перемогли 2:1, проте старявці мало чим поступалися в тому поєдинку.

Спрогнозуємо нелегку перемогу команди Василя Дениса з різницею в рахунку в 2-3 голи.

Цього тижня святкували свої дні народження:

Блащук Дмитро («CoreValue», 19 серпня, 33 роки);
Науменко Іван («Меркурій», 21 серпня, 30 років).

Вітаємо уродинників зі святом, бажаємо здоров’я, успіхів та подарунків від своїх команд у вигляді красивої гри у звітному турі.

Прес-служба АФЛ