Олег Шайтанов: «Сподіваємося, що поєдинки у рамках «Lviv Freedom Cup» стануть корисними як для нас, так і для його інших учасників»

Головний тренер жіночої збірної України Олег Шайтанов розповів про завдання команди на турнірі «Lviv Freedom Cup».

 

 Команда завершила невеличкий передтурнірний НТЗ у Львові. Як його підсумуєте?

– Дівчата приїхали у гарному настрої й провели досить непоганий тренувальний цикл.

– Як оціните суперників по групі: збірні Угорщини та Фінляндії? Наскільки цікаво буде зіграти з цими командами?

– Нам буде цікаво зіграти проти будь-якої команди у рамках «Lviv Freedom Cup». Всі команди, яким ми протистояли у попередніх товариських зустрічах і проти яких зіграємо у майбутньому є нашими потенціальними суперниками в основному раунді Євро-2021, саме тому будь-який матч і будь-яка інформація про будь-кого з суперників будуть важливими для нас.

– Наскільки принциповим буде матч з Угорщиною після запеклої боротьби у Черкасах в основному раунді Євро-2019?

– Склад збірної Угорщини змінився приблизно на 50%. Однак, пам’ять про те, що ми не обіграли їх у Черкасах залишилася. Спробуємо досягти максимуму у Львові.

– Заявка на турнір складається з 16 гравців. Триматчевий цикл на турнірі шанс випробувати нових гравців та провести певні експерименти у зв’язках?

– Щодо нових гравців, то на цей турнір викликано Анну Прокопенко, яка під час моєї роботи вперше залучена до складу команди. Вона є сильним виконавцем, і сподіваюся, що у неї все вийде. Ми проведемо на турнірі три матчі, будемо випробувати різні зв’язки, аби знайти оптимальні.

– Водночас, у заявці на турнір не виявилося досвідченої Сніжани Воловенко. У чому причина такого рішення?

– Ми багато спілкувалися зі Сніжаною. Її турбує травма. Вона відіграла останні матчі у чемпіонаті на знеболювальних, проявивши свої лідерські якості як і належить капітану. Однак, доки є пауза у чемпіонаті ми вирішили дати їй час для того, аби вона встигла підлікувати своє коліно. Те, що Сніжана є гравцем національної збірної – беззаперечний факт!

– Як вважаєте, наскільки такі представницькі турніри важливі для розвитку жіночого футзалу в Україні?

– Безумовно, такі турніри сприяють розвитку жіночого футзалу. Нині жіночі збірні проводять багато товариських матчів, однак, я вже давно не бачив міжнародний турнір, в якому б взяло участь 6 команд. Сподіваємося, що поєдинки у рамках  «Lviv Freedom Cup» стануть корисними як для нас, так і для його інших учасників.

– Жіноча збірна давно не грала у Львові. Наскільки приємно буде зіграти у цьому місті, зважаючи на його футзальні традиції?

– Дійсно, це місто з великими традиціями. Місто любить футзал. З радістю запрошуємо вболівальників на трибуни та сподіваємося на їхню підтримку.

– З ким би хотілося зіграти після групового етапу?

– Зі збірною Італії.

Прес-служба Асоціації футзалу України