Роман Палідович: ФК «Галицька здоба» - це сім різних років футзального життя

Асоціація футзалу Львівщини продовжує цикл інтерв’ю з керівниками клубів Гранд ліги Львівщини. Наш черговий гість – президент ФК «Галицька здоба» Роман Палідович. Про історію створення команди та сьогодення – у нашому інтерв’ю.

 

- Доброго дня. Романе, а давайте без розминки. Буквально минулих вихідних ваша команда завершила свої виступи у Другій лізі України. Попереднього сезону «пекарі» посіли високе третє місце, а цього року не вийшли з групи. Як оціните виступ команди у цьому сезоні?

Доброго дня. Важко мені говорити про наші результати, що в Другій лізі України, що й у змаганнях Гранд ліги. Й такий результат мене не задовільняє. Проте, я реаліст і розумію, що обставини, які склалися змушують нас задовольнятися тим, що ми маємо на сьогоднішній день. Втім, ми не опускаємо рук і повірте, ці поразки зроблять нас сильнішими. Бо ж перемога це результат, а поразка це процес і досвід. І нашим молодим хлопцям потрібні такі матчі, аби набиратися досвіду.

- Ви говорите про обставини… Це Ви про омолодження складу у літнє міжсезоння?

- Частково й про це. Якщо вже говорити про гравців, які ще донедавна були в «Галицькій здобі», а зараз виступають за інші команди, то тут варто сказати, що у них  було своє бачення щодо власного розвитку та розвитку команди загалом, у нас своє. Часами наші погляди співпадали, а часами ні. Тим не менше, дякую їм, що вони були з нами. Вважаю, вони зробили багато для команди і бажаю їм досягати успіхів у футзалі.

- Наступного року будите знову заявлятися у Другу лігу України?

- Якщо буде все гаразд з фінансуванням, то так. Окрім Другої ліги України обов’язково спробуємо свої сили й у розіграші Кубку України. Понижати свої амбіції, ми точно не збираємося. Рух лише вгору, що у плані результативності команди, що у плані організації домашніх матчів. Тут, ми керуємося тим, що чим більше старатимемось, тим популярнішою буде гра у футзал. Скажімо, цьогоріч на домашні матчі Другої ліги, ми запрошували авторитетних футзальних особистостей до нас на трибуни, щоби вони в час онлайн трансляції могли прокоментувати для глядачів перебіг гри. Одні прийняли запрошення та прийшли і  ми їм дуже вдячні, інші відмовилися – їх право.

- Чи є у планах ФК «Галицька здоба» перехід на професійний рівень?

- Всьому свій час. Звичайно, що хотілося б, щоби команда перейшла з кагорти аматорських колективів у статус професійного клубу. Знаєте, ми хочемо рости,  розвиватися й по спортивному принципу йти далі. Навіть на цьому рівні, що ми є, ми хочемо бути гідним суперником і достойною командою. Скажімо, ми могли не догравати два останні матчі в Другій лізі. Зекономили б певну суму коштів і так робить багато команд. Але, не ми, бо це безвідповідально і це зовсім не сприяє ні розвитку команди, ні розвитку футзалу загалом. У нас своя футзальна філософія і ми її притримуємося. Кожен наш крок і кожен задум продиктовані цим. Ви запитали про перехід на професійний рівень. Так ось, як на мене спершу потрібно вибудовувати свою концепцію розвитку й розуміти, що у тебе буде на виході, а тоді вже шукати належне фінансування під це.  Бо ж можна погарячкувати, заявити голосно про себе і свої амбіції, проіснувати сезон, два, три й зникнути з футзальної карти.

 - Окрім футзалу «Галицька здоба» ще фінансує й інші види спорту?

- Так, ми соціально-відповідальна компанія.  Є у нас кілька партнерів , яких ми їх підтримуємо і заходи, які вони організовують. Але це вже інша історія й зовсім інша тема для розмови. 

- А як давно «Галицька здоба» розвиває футзал? 

- Цього місяця, а саме 28 березня нашому футзальному колективу виповниться 7 років. І колись усе розпочалося з того, що працівники «Галицької здоби» збиралися після роботи і спільно грали у футзал. Компанія, звичайно, підтримувала такі ініціативи співробітників і всіляко їх розвивала. Спершу, грали між собою, потім запрошували до себе інші команди, а пізніше вирішили спробувати свої сили на футзальних змаганнях. І як бачите – апетит прийшов під час їжі… доросли до чемпіонських титулів і виступів на професійному рівні.

- Знаю, що Роман Палідович, свого часу, теж був активним гравцем «Галицької здоби». А що зараз, чи підтримуєте себе у формі за допомогою футзалу?

- Так.(сміється) Був час, коли я також виступав за «Галицьку здобу».  Доводилося грати і в полі, й стояти на воротах. Я люблю спорт, свого часу займався баскетболом, але зібрати команду з цього виду спорту з працівників компанії, мені не вдалося, на відміну від футзалу. Що баскетбол, що фут зал, я не закинув. І зараз у нас є, так звана, група здоров’я «Галицької здоби» й спільно з співробітниками, та нашими партнерами, ми збираємося щосереди і розпочинаємо з баскетболу, а пізніше продовжуємо футзалом. І ви знаєте, вже неодноразово заходила у нас мова про те, щоби спробувати себе у футзальних змаганнях. І хто зна… можливо влітку, ми спробуємо себе у третьому-четвертому дивізіоні Асоціації футзалу Львівщини.

- Романе, якщо Ви вже згадали про АФЛ, то в мене наступні питання.  Наскільки Ви задоволені організацією чемпіонату Гранд ліги, які завдання ставили на цей сезон перед командою?

- Спершу скажу про цілі та завдання команди. Ми хотіли перемогти, але розуміли, що буде важко потрапити навіть у призери. Окрім того, деякі гравці нашої команди виступають за інші команди і посеред сезону мали завершити виступи за наш колектив. Вже зараз зрозуміло, що з поставленими завданнями, ми не впоралися. Аналізуємо усе, робимо висновки й рухаємось далі. Щодо організації зимового чемпіонату, то у нас є ряд зауважень і пропозицій. Не хочу їх усіх тут перелічувати. Ми їх донесли до функціонерів асоціації. Маю надію, що усі прогалини будуть заповнені й наступний чемпіонат буде ідеальним в плані організації.

- Чи є претензії до арбітражу?

- В силу різних обставин,я не був присутній на усіх матчах своєї команди в час цього зимового сезону, не кажучи вже про матчі інших команд. Тому, мені важко судити. Й це дуже суб’єктивна річ, осуджувати чи підтримувати рішення арбітра. Я бачу, що куратор системи арбітражу АФЛ Роман Проць старається покращити якість суддівства, залучає молодих арбітрів, відбуваються навчання та різноманітні засідання. Головне, щоби це усе спрацювало й дало класний якісний результат.

- Які плани на літо?

- Поки що тренуємся й набираємося сил. Час покаже де ми будемо грати…

- Минулого сезону «пекарі», здобувши золоті медалі взимку у Гранд лізі, несподівано опустилися у Першу лігу. Чому? Цьогоріч знову цього очікувати?

- У той час у нас були серйозні фізичні навантаження на гравців через складний календар, плюс було важко морально й ми відчували, що можем  не витримати навантажень, які присутні у найсильнішому дивізіоні літнього чемпіонату. Тому ми зробили свого роду перезавантаження.

- Наскільки цікавий чемпіонат Гранд ліги? Скільки, на Вашу думку, сильних команд?

3-4 команди серйозного рівня. Не більше!

- Наскільки задоволенні роботою головного тренера «червоно-жовтих» Сергія Тригубця?

- Повністю задоволені, але меж для удосконалення немає.

- Чи цікаво було б «Галицькій здобі» розвивати дитячий футзал?

-  Такі плани маємо. Проте поки це лише плани, як і те, що ми хочем побудувати власний спортивний комплекс, на якому б тренувалась команда ,  наші фанати мали б свій власний сектор, група здоров’я підтримувала  свою форму, та у стінах якого функціонувала б дитяча академія.

Доречі про фанатів. Ваша команда одна із небагатьох футзальних команд, яка має хороший фанатський рух. Розкажіть як він з’явився?

- Так, у нас класні фани! Колись усе розпочалося з двох-трьох осіб й пізніше, десь наприкінці 2017, року усе переросло у фан рух. Особливого поштовху для його формування додала заявка в розіграш Кубку України. Я пам’ятаю, як ми готувалися до проведення першого матчу попереднього раунду Кубка України з фут залу, в якому наша команда зіграла проти івано-франківської «Візи-Вторми». Саме тоді, ми почали активно запрошувати на гру друзів, знайомих, співробітників та партнерів компанії. Фан рух й зараз розвивається, а ми активно його підтримуємо.

-  А як підтримуєте, допомагаєте з виїздами?

- І не тільки з виїздами. Допомагаємо в багатьох організаційних питаннях.  Розробляємо та виготовляємо командну атрибутику, яку безкоштовно поширюємо серед своїх фанатів. Займаємося, в силу своїх можливостей дозвіллям своїх фанів. Ми тримаємо тісний контакт з своїми фанами, адже хочемо щоби вони були вихованими та ввічливими.

-І на останок, Ваша символічна збірна Гранд ліги Львівщини сезону 2019-2020 років

- Ярослав Морикишка, Сергій Тригубець, Євген Москвін, Василь Денис, Віталій Багряк.