Трансфери Гранд ліги: Хто? Куди? І навіщо?

Пресслужба Асоціації футзалу Львівщини аналізує заявки команди Гранд ліги на літній сезон 2020 року.

 

Ймовірно, уже зовсім скоро розпочнуться змагання серед аматорських колективів Львівщини з футзалу на літніх майданчиках, найпрестижнішими з яких є баталії в Гранд Лізі. Команди уже подали заявки для участі в цьому чемпіонаті і щодня чекають на дозвіл від відповідних органів щодо початку змагань після карантину, викликаного пандемією Covid-19.

Цього року заявилося 8 команд, 7 з яких були представлені взимку, а одна команда – це колектив юних вихованців львівської «Енергії» під назвою КІВС «Енергія – 2» під керівництвом Назара Станкевича. Отож, спробуємо коротко проаналізувати зміни в складах усіх команд, які відбулися в порівнянні зі зимовою першістю.

Розпочнемо з чемпіона Львівщини з футзалу 2019-20 років команди «MFC Bastion». Відразу зазначимо, що суттєвих кадрових змін в складі чемпіонів не відбулося, команду покинув Андрій Кікоть. Також в заявці відсутній Ігор Кудінов, який, вочевидь, зосередиться на тренерській роботі в колективі. Щодо поповнення фортечників, то варто відмітити появу у складі досвідченого Андрія Коваля, який кілька років поспіль був лідером та капітаном АК «Старява», а також Ігоря Моночкова, який не відомий львівським шанувальникам футзалу, проте «засвітився» в аматорській першості Хмельниччини в команді «Епіцентр К».

Срібний призер зимової першості «CoreValue» на літній чемпіонат змінив назву і тепер вболівальники побачать оновлену команду «Avenga», хоча їхній склад, як і склад чемпіона, не зазнав суттєвих змін. Команду покинули молодий та перспективний шульга Петро Зубрицький та кіпер Тарас Петрушка. На їхнє місце тренер команди Євген Москвін запросив кіпера Олексія Зегарчука (Олексій повертається до складу айтішників після незначної паузи), а також менш відомих Сергія Свиста (остання команда – першолігова «Спільнота») та Євгена Шульгу (кілька сезонів тому виступав за «Географ ЛНУ», потім не був помічений у змаганнях під егідою АФЛ).

Бронзовий призер зимового чемпіонату Гранд Ліги «NG Metal» не став суттєво змінювати склад, хоча у них відбулося трохи більше кадрових змін в порівнянні з іншими призерами попередньої першості. Команду покинули досвідчені Юрій Хавер та Олександр Хлюбко, а також Тарас Рудавець, якого вже не було помітно в другому колі зимового чемпіонату. Натомість Василь Денис поповнив свою заявку досвідченим Сергієм Шафранським (який взимку виступав в аматорському чемпіонаті Волині), вихованцем франківського «Урагану» Василем Кефою (попереднім місцем праці була першолігова команда з Польщі) та надшвидким Олегом Максимиком, який повертається в команду після важкої травми.

Найактивнішим серед усіх команд виявився тренер «Галицької Здоби», якому, схоже, не надто припало до душі четверте місце у зимовій першості. На літо Сергій Тригубець запросив відразу цілу четвірку з команди Другої Ліги СК «Городенка»: Ігоря Кушецького, Романа Москалика (обоє вже захищали кольори пекарів в одному з турнірів), Назарія Даніва та Станіслава Паньківа. Також підсиленням варто вважати повернення під жовто-червоні знамена команди досвідчених Володимира Бобилєва та Ярослава Писька (взимку виступали в чемпіонаті Волині), а також не менш досвідченого Ігоря Пунди, який складе конкуренцію в рамці воріт юному Антону Денчуку. Заслуговує на увагу також повернення до складу пекарів старожилів команди Олексія Чекаленка та Андрія Яблонського, а також прихід молодого та спритного Маркіяна Леська з АК «Старяви». Щодо гравців, які відсутні в заявці «Галицької Здоби», то тут, передусім, слід відзначити багаторічних ветеранів команди Ярослава Шуптаря та Данила Сивака, також очікувано відсутні гравці футбольної «Юності» Микола Богданов, Андрій Жук та Олег Панасюк. Також покинули команду два Олеги: Галянт та Партика.

Знову спробують здивувати показаною грою та високим результатом гравці команди «DevPlanet», чий склад хоча й зазнав змін, проте вони не мали би суттєво змінити малюнок гри цього самобутнього колективу. До складу команди долучилися Орест Білоус та Андрій Кулик (обоє виступали за АК «Старява»), а також повернувся Богдан Литвин. Щодо втрат, то тут слід відмітити Тараса Мацика, Олега Кушлу та Богдана Баглая, а Юрій Вітрук тепер, схоже, виконуватиме функцію тренера в команді.

Ще однією командою, яка влітку змінила назву, стала «in. IT» (колишня «Fujikura»). Проте зміни в даному колективі стосуються не лише назви, адже з літа команду очолив титулований та досвідчений Андрій Федюк, який намагатиметься повернути команду в число призерів першості. Новий тренер відразу взявся за формування нового колективу, тим і пояснюється досить значний перелік змін, які відбулися в міжсезонні. Команду покинули представники миколаївського «десанту» Мар’ян Бурмас, Назар Сенишин, Святослав Зубар та Назар Бойко, а також Володимир Вербний, Богдан Хмизов, Павло Стегніцький, Владислав Мазур та Назар Паращин. Натомість в команді появилися польові гравці, добре знані львівським вболівальникам - Петро Зубрицький (попередня команда «CoreValue»), Тарас Мацик («DevPlanet»), Лямін Хіреш («Максимус»), Богдан Хомченко («GTL»), а також юний кіпер, який захищав кольори «Темп-Відники» Ростислав Грицків.

Ну і насамкінець відмітимо зміни, які торкнулися команди «GTL». Щороку заявка цієї команди вирізнялася серед усіх заявок своєю довжиною, адже заявка команди Ігоря Романишина завжди була найкоротшою. Тому приємно відзначити, що цього літа тренеру вдалося залучити значно більше гравців, через що заявки команди є чи не найдовшою серед заявок усіх команд Гранд Ліги. Варто відмітити, що команду покинув лише Богдан Хомченко, натомість поповнили ряди логістів брати Володимир та Олесь Великі (Володимир після важкої травми повертається до гри, Олесь відмітився в «Галицькій Здобі» під час розіграшу Другої Ліги України), Василь Коваль (ніде не був помічений після розпаду минулого року «Здвигу»), Юрій Нуцковський (перейшов з першолігової «Спільноти»), Іван Палиг (попередня команда АК «Старява»), Сергій Хижий (після паузи він повертається в ряди «GTL»). Також в заявці команди є Максим Пазюк та Юрій Сорочич, які мало відомі львівським шанувальникам аматорського футзалу.

У складі новачка Гранд Ліги Львівщини КІВС «Енергія – 2» варто відмітити кілька гравців, які встигли зіграти за головну команду енергетиків в Екстра Лізі України: Ярослав Квасній, Назар Лютий, Дмитро Мельник, Ігор Тимців, Антон Чудний, а також головного керманича «Енергії» Валерія Легчанова, який має шанс вкотре продемонструвати уроки футзальної майстерності як своїм молодим одноклубникам, так і командам-суперницям, так і вболівальникам.

Короткий аналіз заявок команд-учасниць літньої першості Гранд Ліги Львівщини дає підстави стверджувати, що нас очікує ще один надзвичайно цікавий сезон з непередбачуваним перебігом та цілою купою сенсаційних результатів.

Асоціація Футзалу Львівщини