Вітаємо з Днем Захисника України!

Сьогодні, 14 жовтня, Україна святкує День захисника України та День Українського козацтва, а також 78-му річницю створення УПА. Ці свята недарма збігаються в часі з  Днем  Покрови Пресвятої Богородиці - одним з найшанованіших церковних свят. 

 

За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ'я — Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця, за оповідями, явилася перед людьми та вкрила їх омофором (покровою). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. Вражений  цим дивом Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами. 

Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорозьких козаків, котрі будували багато однойменних храмів та шанували особливо ікони Покрови. З 1999 року 14 жовтня - День українського козацтва. Також на символічному рівні цей день вважається днем заснування Української повстанської армії. Інформація про створення УПА саме 14 жовтня 1942 року є у постанові Української головної визвольної ради від 30 травня 1947 року та наказі Головного командира УПА Романа Шухевича від 14 жовтня 1947 року. Затвердженням 14 жовтня Днем захисника України, було проведено чіткий зв`язок між різними покоління українських воїнів. Україна вперше відзначила День захисника України під гаслом "Сила нескорених".Свято встановлене  з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.