Друга Ліга України. «DevPlanet» - «Ураган - 3». Хто вийде сухим з ополонки?
Вівторок. 19 січня
Палац спорту «Галичина»
Початок - 19:30
Уже завтра на футзальну спільноту очікує перенесений матч другого туру. В місто Лева завітає постійний гість з Івано-Франківська. Матч між «DevPlanet» та «Ураганом - 3» мав відбудитись ще наприкінці листопада, однак через участь останніх в кубку України поєдинок довелось перенести.
З того часу кожен зібрав достатню кількість інформації, аби зрозуміти, хто чого вартий. Ситуація в турнірній таблиці показує, що станом на сьогодні за втраченими очками «дракони» в числі кращих, а їх львівський опонент з нулем у скарбничці став легкою здобиччю для інших учасників змагань.
Головною інтригою у цій дуелі може стати фактор присутності на тренерському містку Євгена Москвіна. Як знаємо, останній тренує «DevPlanet», а як гравець захищає кольори «Avenga», котра до слова разом з «in.IT» розділяють першу та другу сходинки чемпіонату. Перемога дозволить «Урагану - 3 наздогнати лідерів, але для цього потрібно не спіткнутися об завтрашнього суперника.
«Кардинал-Рівне» (Рівне) – «Продексім» (Херсон) 1-й тур Favbet Екстра-ліги, 11 хв.:
У цьому кліпі гравець «білих» отримує контроль над м’ячем після того як він торкнувся руки його партнера під №2. Це створило гольову можливість для команди «білих».
Рішення: штрафний удар на користь команди «салатових» без застосування дисциплінарних санкцій.
Кліп № 2:
«Сокіл» (Хмельницький) – «Моноліт-Viva Cup» (Харків) 1-й тур Favbet Екстра-ліги, 34 хв.:
У цьому кліпі м’яч торкнувся руки гравця команди «малинових» безпосередньо після контакту із власною частиною тіла (лівим стегном). Рука знаходилася поруч з тілом та не робила його неприродно більшим...
Рішення: продовжити гру.
Кліп № 3:
«Продексім» (Херсон) – «ХІТ» (Київ) 1/2 фіналу Favbet Кубка України, 19 хв.:
У цьому кліпі м’яч торкнувся руки гравця команди «білих», яка хоч і була притиснутою до майданчику, однак, була витягнутою у бік від тіла та завадила гравцю суперника отримати м’яч у межах штрафного майданчику. Арбітр правильно зафіксував порушення правил, яке стало сьомим фолом для команди «білих», але помилився з місцем порушення правил, призначивши шестиметровий штрафний удар.
Правильним рішенням стало б призначення штрафного удару на користь команди «червоних» та винесення попередження гравцю «білих» за зрив перспективної атаки..
Комітет арбітражу Асоціації футзалу України пропонує вашій увазі огляд окремих ігрових епізодів матчів 8 та 9 турів чемпіонату України серед команд Екстра-ліги сезону 2018/2019 р. р.
Отримавши передачу від партнера, гравець № 12 у чорній футболці майже від бокової лінії завдав удар у бік воріт суперника. Захисник, що знаходився у межах власної штрафного штрафного майданчика, за допомогою верхньої частини руки (плеча), що рухалася назустріч м’ячу, фактично зупинив політ м’яча у власні ворота, де знаходився воротар.
Арбітр, який займав достатньо вдалу позицію, сконцентрував свою увагу на цій події. Враховуючи методичні рекомендації, він без вагань, правильно призначив 6-ти метровий штрафний удар та виніс попередження захиснику за зрив перспективної атаки.
Після довгої передачі партнера, гравець № 22 у блакитній футболці, з лінії штрафного майданчика команди суперника скерував м’яч ногою у бік його воріт. Воротар команди суперника (№1 у чорній формі), «гасячи м’яч», відбив його перед собою. Нападник (№ 22), продовжуючи атакувальні дії, намагався дотягнутися до м’яча, проте, йому завадив це зробити воротар (№1), який обхопив рукою суперника за стегно і затримав його у власному штрафному майданчику…
Арбітр, який займав оптимально вдалу позицію і мав вдалий кут огляду для фіксації порушення у штрафному майданчику, тому швидко і впевнено прийняв важливе рішення – правомірно призначив6-тиметровий удар та виніс воротареві попередження за неспортивну поведінку.
Особливо звертаємо вашу увагу на події, які відбулися після призначення шестиметрового удару. Гравці команди «Кардинал-Рівне», у ворота якої призначили 6-тиметровий удар, виконуючи вказівки від своїх офіційних представників, попрямували до межі власної технічної площі, в тому числі і воротар, який повинен був (у відповідності до Правила 14) розташуватися на лінії воріт між стійками … Несанкціонована затримка поновлення гри тривала більше трьох хвилин, при цьому тренер намагався чинити психологічний тиск на бригаду арбітрів.
Такі дії є неприпустимими і арбітрам слід рішучіше вживати заходів до швидкого поновлення матчу у відповідності до Правил гри, а саме застосовувати дисциплінарні санкції до гравця (ів), який (і) затримують поновлення гри та офіційних представників, які демонструють неналежну поведінку і не дотримуються принципів “чесна гра” та взаємоповага, аж до рішення – припинення матчу у відповідності до Правила 5.
Комітет арбітражу АФУ також акцентує увагу арбітрів, спостерігачів та делегатів матчів, що вони ЗОБОВ’ЯЗАНІ фіксувати та надавати свої Рапорти з повною і достовірною інформацією про будь-які дисциплінарні правопорушення та санкції, вжиті щодо гравців і/або офіційних представників команд, а також про будь-які інші інциденти, які відбулися до, під час або після матчу (у т.ч. і перерві між таймами!).
З повагою,
Комітет арбітражу АФУ
Післямова-20
Комітет арбітражу Асоціації футзалу України пропонує Вашій увазі огляд окремих ігрових епізодів матчів 18-го туру чемпіонату України серед команд Екстра-ліги сезону 2017/2018 р. р.
Гравець № 7 у червоній формі,намагаючись перервати передачу суперника, робить очевидний рух тулубом з відставленою від нього рукою (яка суттєво збільшує обсяг тіла) у напрямку м’яча, після чого м’яч опиняється у воротах. Подібні дії гравця №7 дають арбітру повні підстави відмінити гол та призначити ШУ на користь захисників. Крім цього, дії гравця слід вважати такими, що мають на меті ввести арбітрів в оману, ніби м’яч був забитий іншою частиною тіла, а не рукою. Таким чином, гравець № 7 мав би бути покараним ЖК за неспортивну поведінку.
Захисник № 7 у червоній формі, намагаючись перервати швидку атаку суперника на власні ворота, здійснює неправомірні дії проти гравця № 23 у салатовій формі, що є порушенням Правила № 12, яке карається ШУ. Беручи до уваги критерії для визначення дисциплінарних санкцій, а саме: відстань до воріт (близько 1м від бокової лінії), та напрямок атаки (рух м’яча та нападника з високою швидкістю паралельно бокової лінії), арбітр цілком слушно розцінив дії захисника як зрив перспективної атаки (ЗПА) та правильно виніс порушнику попередження.
У цьому епізоді також не слід залишати без уваги дії гравця № 23 у салатовій формі, який здійснює неспортивну поведінку: жестами вимагає застосування санкції у вигляді картки для суперника та після цього демонстративно не погоджується з рішенням арбітра. За такі дії, згідно Правила № 12 та методичних рекомендацій, гравець № 23 мав би бути покараним ЖК.
Захисник № 23 у салатовій формі, намагаючись призупинити швидку атаку суперника на власні ворота, здійснює неправомірні дії проти гравця № 7 у червоній формі, що є порушенням Правила № 12, яке карається ШУ. Беручи до уваги критерії для визначення дисциплінарних санкцій, а саме: відстань до воріт (близько 1 м. від бокової лінії) та напрямок атаки (рух м’яча та нападника з високою швидкістю паралельно бокової лінії), арбітр цілком слушно розцінив дії захисника як зрив перспективної атаки (ЗПА) та правильно виніс порушнику санкцію у вигляді попередження.
Зважаючи на дуже близьку ідентичність даного епізоду та епізоду № 2 цього огляду з точки зору місця скоєння порушення, динаміки розвитку атаки та розташуванню гравців на майданчику, а також те, що ці епізоди є моментами одного матчу, слід схвалити послідовні дії арбітрів під час фіксації порушень та застосування дисциплінарних санкцій у цих моментах.
Захисник № 4 у червоній формі намагається у падінні заблокувати тулубом удар по воротах з близької відстані. При цьому, рух його рук є цілком природним і його головною метою є власна безпека під час падіння. Таким чином, жодної можливості уникнути контакту м’яча, що відскочив від його ноги і руки захисник не мав. Рішення арбітра продовжити гру та призначити кутовий удар є цілком прийнятним.
Захисник № 88 у жовтій формі, намагається у падінні заблокувати удар по воротах з близької відстані. У момент дотику м'яча до руки, захисник використував руку як опору під час падіння і жодної можливості прибрати її з траекторії руху м'яча не мав. Рішення арбітра продовжити гру є цілком прийнятним.