Чоловіча студентська команда з Івано-Франківська – чемпіон Європи серед ЗВО

Чоловіча команда Івано-Франківського фахового коледжу фізичного виховання стала чемпіоном Європи з футзалу серед закладів вищої освіти. Впродовж турнірної дистанції українці продемонстрували феноменальні показники, а у фіналі турніру здолали господарів змагань.

Добіг свого завершення чоловічий чемпіонат Європи-2023 серед ЗВО, який відбувся у хорватському місті Спліт впродовж 18-26 липня. Україну на континентальному форумі представляв колектив Івано-Франківського фахового коледжу фізичного виховання. Наші хлопці на турнірі не зазнали жодної поразки.

До справи українці взялися вже із групового етапу. У групі “B” рівних представникам нашої держави просто не знайшлося. Футзалісти Івано-франківського коледжу із рахунком 4:3 обіграли Бернайський університет (Хорватія), були на голову сильнішими за Швейцарський інститут спорту – 11:3, розтрощили французький Університет Рейн-Шампань – 8:1 та розбили Естонську академію безпеки – 16:1.

У плей-оф нашим футзалістам було вже не так просто. Зокрема, найбільш емоційним видався поєдинок чвертьфіналу проти Кавказького Міжнародного Університету. Основний час зустрічі зафіксував нічию 2:2, тому хлопці пробивали серію післяматчевих пенальті. Вдача була все ж на боці українців, тому вони і вийшли до півфіналу. У наступній стадії змагань команда з Івано-Франківщини подужала французький Університет Тулузи – 5:2.

Фінал турніру був неймовірно захопливим. Наші хлопці перегравали опонентів із Бернайського університету (Хорватія) майже по всіх параметрах, але по ходу гри відігравати гандикап довелося саме українцям. Тим не менш, вдалі командні дії та бомбардирська робота Назара Шведа (хет-трик) дозволили представникам України святкувати незабутню звитягу. По завершенні змагань Шведа, до речі, відзначили нагородою “MVP турніру”. “Найкращим голкіпером змагань” також став наш Микола Гуйван.

Найголовнішими, звісно ж, були “золоті” нагороди для українців. Зазначимо, що це перша подібна звитяга чоловічої університетської команди України з 2007 року.

Загалом, чемпіонат у Спліті став історичним для нашої футзальної історії. Вперше Україна мала своїх представників як у жіночому, так і у чоловічому фіналах студентського Євро. Наші дівчата, нагадаємо, стали “срібними” призерками.

Мають чим пишатися і представники Львівщини. Чинний гравець львівського “in.IT” Станіслав Лейб’юк також долучився до феєричних успіхів нашої чоловічої збірної. Так тримати!