Жіноча збірна України – “срібний” призер футзального Євро-2023

Фінальний поєдинок континентальної першості українки проводили зі збірною Іспанії в угорському місті Дебрецен і поступилися суперницям з рахунком 5:1.

Про це повідомляє пресслужба АФУ. Вже зі старту зустрічі підопічні Клаудії Понс почали тиснути й після фолу Дубицької на 11-й секунді у ворота нашої команди був призначений пенальті. Шестиметровий без проблем реалізувала Пеке, вивівши збірну Іспанії вперед.

Наступні два гострих моменти піренейки отримали на 8-ій хвилині. Однак, Кислова впоралася з ударами Сампер і де Пас. Могли забивати й українки. Після прострілу з флангу від Воловенко м’яч у ворота могла переправляти Бабенко, але не дотягнулася до сфери. На 11-ій хвилині іспанки таки вийшли вперед. Сампер цілила у дальній кут воріт, а м’яч туди випадково переправила Бабенко. Хвилиною пізніше два моменти мала Шульга. Однак, з обома ударами Анни кіпер іспанок впоралася. На 18-ій хвилині нашу збірну знову врятувала Кислова. Після удару Майте м’яч летів у кут воріт, але Вікторія перевела його на кутовий. Перед перервою до наших воріт забили ще один гол, який після сольного проходу на свій рахунок записала де Пас.

На жаль, у другому таймі українки так само пропустили на першій хвилині. Чудову комбінацію іспанок завершила голом Сампер. Підопічні Клаудії Понс могли збільшувати свою перевагу, але на останньому рубежі вдало зіграла Терех, яка після перерви змінила Кислову у воротах. На 32-ій хвилині Олег Шайтанов ризикнув піти вперед у штучній більшості. Функції воротаря за такої гри виконувала Воловенко. За 4 хвилини це дало свої плоди й Шульга скоротила різницю у рахунку. Втім, досить швидко помилкою українок скористалася Дані, яка відправила м’яч у порожні ворота нашої команди.

Як підсумок – збірна України завершує Євро зі “сріблом”.

Україна – Іспанія – 1:5 (0:3)
Голи: Шульга (36) – Пеке (1 – з пен.), Бабенко (11 – автогол), де Пас (20), Сампер (21), Дані (37)
Попередження: Дубицька (1), Скибіна (26) – Л. Кордоба (13)

Україна: Вікторія Кислова (Анастасія Терех, 21, Наталія Митрофанська, 37) – Юлія Форсюк (к), Ксенія Гриценко, Ірина Дубицька, Анна Шульга – Юлія Титова, Олександра Скибіна, Таїсія Бабенко, Сніжана Воловенко – Альона Кирильчук, Віра Дятел, Поліна Дрозд

Іспанія: Сільвія (Марта, 21) – Майте, Дані, Ірене Сампер, Пеке – Люсі, Ірене Кордоба, Лаура Кордоба, Марія Санс – Ноеліа, Меллі, Але де Пас, Антіа

Варто відзначити, що жіноча національна команда з футзалу вперше у своїй історії вийшла до фіналу та здобула “срібло” європейських змагань. Минулого року, до прикладу, підопічні Олега Шайтанова стали “бронзовими” призерками Євро-2022 у Португалії.

Ще раз дякуємо нашим дівчатам за такі класні виступи та гідне представлення синьо-жовтого стяга на міжнародній арені.